Nerwica i depresja w gabinecie psychologicznym.

Zmieniające się tempo życia, coraz większe wymagania społeczne, które nakazują nam mieć wspaniałą i szczęśliwa rodzinę, dobrze płatną pracę na wysokim stanowisku, realizować swoje pasje i jednocześnie mieć czas dla swoich znajomych i rozwijać swoje życie prywatne; wymagania które sami sobie stawiamy, żeby nie dostawać od reszty albo być lepsi od innych to tylko niektóre powody dla których depresja i nerwica stały się chorobami cywilizacyjnymi. Coraz więcej ludzi odwiedza gabinet psychologiczny.

Gabinet psychologiczny to miejsce jest dla wszystkich.

gabinet psychologicznyLudzie nie wytrzymują tego tempa, tych ciągłych zmian, nie potrafią się dopasować do wizerunku społeczeństwa lansowanego przez media, mimo iż podświadomie wiedzą, że nikt nie jest w stanie spełnić tych wymagań. Często staja przed trudnymi wyborami, które powodują u nich konflikty wewnętrzne, znane też jako konflikty intrapersonalne. Nie wiedzą czy wybrać pracę czy rodzinę, wydać pieniądze na bieżące potrzeby i nie pojechać na wakacje jak wszyscy, czy lepiej wziąć kredyt na nie, by nie czuć się gorszym od innych, też mieć zdjęcia z urlopu i chwalić się, co się robiło w czasie wolnym, a potem brać nadgodziny, by spłacić ten kredyt. Coraz więcej osób musi iść na konsultacje psychologiczne, bo nie wiedzą co powinni zrobić, jak sobie radzić, jak żyć. Psycholog stara się im pomóc na nowo odzyskać chęć do życia, uporządkować sprawy rodzinne i zawodowe, radzi co powinni zrobić. Leczenie nerwicy jest bardzo ciężkie, szczególnie jeśli pacjent uważa, że wszystko jest w porządku i nie przyjmuje wiadomości, że może być chory. Podobnie wygląda leczenie depresji, kiedy chorzy uważają, że to tylko przejściowe uczucie przygnębienia i samo im minie. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, że rosnąca świadomość społeczeństwa na temat ich zdrowia psychicznego sprawia, ze odwiedzają tłumie gabinet psychologiczny, ale z drugiej strony rosnąca ilość osób cierpiących z powodu depresji czy nerwicy powinna nas niepokoić.

Każdy gabinet psychologiczny w Krakowie ma pełne ręce roboty, bo chorych tylko przybywa, a na konsultacje psychologiczne trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem. Z chorobami cywilizacyjnymi trzeba walczyć. Tylko akcje uświadamiające społeczeństwo i skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów sprawi, ze leczenie nerwicy i leczenie depresji stanie się łatwiejsze.