Obozy językowe.

O potrzebie nauki języków nie trzeba dużo pisać i nikogo przekonywać gdyż jest to oczywista sprawa. W związku z tym pojawia się wiele pytań: jak się uczyć? Jaki kurs językowy za granicą wybrać? W jakiej szkole najlepiej? Kiedy wyjechać na obóz? Jak zorganizować wyjazdy językowe? Ile to kosztuje?

Wszystko o obozach językowych

Obóz językowy LondynSą to dylematy ludzi młodych, czyli gimnazjalistów, licealistów czy studentów chcących podjąć skuteczną naukę, jak i często rodziców, którzy chcą aby ich pociechy miały należyte wykształcenie. Każdy chciałby posiąść wiedzę bez wysiłku, o ile nauka teorii jest możliwa poprzez wykorzystanie różnych innowacyjnych technik pamięciowych, to praktyczne wykorzystanie tychże umiejętności i wiadomości nie jest realne bez poświęcenia czasu na konwersacje, ćwiczenia językowe, kontakt z językiem (czyli wszystko to co można zyskać wybierając np. obozy językowe za granicą dla młodzieży/studentów). Najciekawsze obozy dla młodzieży to obozy językowe Malta a tym miasto St. Julian’s, a także obozy językowe Londyn. Taki obóz językowy za granica nie jest dla kursanta obciążeniem i często jest traktowany jako wakacje. W rzeczywistości to właśnie wtedy uczymy się najwięcej i to przy niewielkim wysiłku. Można powiedzieć że nauka nam sama przychodzi i utrwala się przy niewielkim wysiłku. Zainteresowani wyjazdem sami decydują gdzie pojadą i na jak długo wyjadą. A możliwości jest bardzo wiele bo od Los Angeles aż po Chiny, a wyjechać można od jednego tygodnia nawet do roku. Często jednak trzeba zadbać o siebie samego bo firmy pobierają opłatę za kurs. Oszczędzić można tak naprawdę na wszystkim od jedzenia przez transport aż po zakwaterowanie. Chociaż trzeba pamiętać im mniej zapłacimy tym mniejszy standard życia wybierzemy.

W zależności od konkretnej propozycji kursant ma możliwość zakwaterowania się u rodzin anglojęzycznych lub w internacie. Takie kursy językowe za granicą niosą ze sobą wiele korzyści na wielu płaszczyznach.