Obwody drukowane i projektowanie elektroniki?

Płytki drukowane są nieodzowną częścią gałęzi techniki jaką jest elektronika. Gdyby nie płytki drukowane, to szczerze nie wiem, co byśmy teraz zrobili. Daje nam to tyle możliwości no i nawet samo projektowanie elektroniki jest dużo łatwiejsze niż na zwykłej „pajęczynie” jak musiałoby to być, gdyby nie było laminatów.

Obwody drukowane i układy scalone

obwody drukowaneNaprawdę mało kto docenia to, jak to jest ważne dla naszej cywilizacji. Czy gdyby nie to, że mamy obwody drukowane, mielibyśmy telewizję? Nie. Czy mielibyśmy radia? Mielibyśmy, ale nie taki, ponieważ dawniej nadawano na falach niskich częstotliwości co powodowało dużo niższą jakość, większy zasięg i tyle. Jednak układy również na pajęczynie łatwo by się psuły. Na pewno nie byłoby CD, DVD, pendriva. A co z komputerem i internetem? Na to pytanie chyba już nie trzeba odpowiadać. Z dzisiejszej techniki nie byłoby nic, ponieważ również układy scalone, które zrewolucjonizowały elektronikę są zrobione jako obwody drukowane. Naprawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić dzisiejszej elektroniki bez tego kawałka plastiku wraz z powłoką miedzianą. Ludzie dzięki temu naprawdę mogą robić cuda. Jeżeli ktoś chce, to niech się zainteresuje tym, co ludzie dzisiaj robią w domu. Dzisiaj osoby zafascynowane krótkofalarstwem przesyłają sygnał falami o średniej częstotliwości do choćby ameryki wykorzystując odbicie fal o księżyc!

Niby nieprawdopodobne, a jednak wszystko jest dzisiaj możliwe, wystarczy trochę się tym zająć i zainteresować, a drzwi do wiedzy stoją otarte choćby przez internet.