Odchudzanie na wakacje

Zawsze mam ten sam problem po zimie- strasznie tyję, bo w okresie jesienno-zimowym mam duży apetyt i nie zwracam uwagi na kalorie. Jednak tym razem postanowiłam schudnąć raz na zawsze i zmienić mój styl żywienia na stałe, a nie tylko odchudzić się przed wakacjami. Wiedziałam, że tym razem dam sobie radę, bo byłam mocno zdeterminowana.

Moja przygoda z odchudzaniem

odchudzanie KatowiceWarto wiedzieć, że aby zacząć odchudzanie Katowice trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Zastanowić się, z jakich produktów trzeba zrezygnować w naszym codziennym jadłospisie. Przede wszystkim ważne jest regularne spożywanie posiłków. O tym mówią już wszyscy dietetycy i naprawdę coś w tym jest. Organizm przyzwyczaja się do określonych godzin jedzenia i wtedy łatwiej jest mu wszystko trawić. Pamiętajmy, że jedzenie wieczorami, lub w nocy, jest absolutnie zakazane. Nasz brzuch musi mieć czas na zmagazynowanie wszystkiego, co jedliśmy w ciągu dnia i odpocząć. Sen również jest bardzo ważny w diecie. Musimy się wysypiać, te minimum 7 godzin snu musi być. Poza tym bardzo ważne jest nawadnianie. I tutaj trzeba uważać, na napoje i soki. Większość napojów, zawiera w sobie tyle cukru, co na przykład 5 łyżeczek cukru w standardowej wielkości kubku herbaty. Ilość cukru, jaką nasz faszerują producenci jest nie do zaakceptowania. O wiele lepiej przerzucić się na zwykłą wodę mineralną, gorzką herbatę i soki 100%, które mają tylko naturalnie występujące cukry. Już sama zmiana napojów spowoduje poprawę naszej sylwetki, jak również zdrowia.

Wiele osób popełnia wielki błąd podczas odchudzania. Od razu nie jedzą praktycznie nic, żywią się waflami ryżowymi i jakimiś warzywami. Wtedy bardzo szybko następuje wymęczenie organizmu i można mieć napad i zjeść wszystko, co będzie w zasięgu naszej ręki. Dlatego jedzmy z umiarem, ale zdrowo.