Oferta leasingu dla osób prywatnych

leasing dla osób prywatnych

Pierwsze usługi leasingowe pojawiły się w naszym kraju wiele lat temu i od tamtej pory sukcesywnie poszerzają swój zasięg. Korzystają z nich przedsiębiorcy niemalże ze wszystkim branży, ale nie tylko, ponieważ mogą również osoby prywatne.

Co można leasingować?

leasing dla osób prywatnychZgodnie ze statystykami, najwięcej osób bierze leasing na samochód, gdyż wielu przedsiębiorców nie jest w stanie prowadzić działalności bez pojazdu. Jednakże podobnie jest w przypadku osób indywidualnych, jednakże jeszcze niedawno uważano, że nie mogą one skorzystać z usług firm leasingowych. W rzeczywistości mogą one tak samo jak przedsiębiorcy, brać różne środki trwale na leasing, jednakże w ich przypadku najczęściej jest to leasing konsumencki. Jeżeli interesuje nas leasing dla osób prywatnych Poznań jest miastem, w którym zlokalizowanych jest kilka firm udostępniających takie usługi. Jeżeli chodzi o osoby indywidualne, ale też przedsiębiorców, to przed wydaniem decyzji o przyznaniu leasingu, sprawdzana jest zdolność leasingowa, na którą wpływa wiele czynników oraz  dotychczasowa sytuacja finansowa dotycząca zadłużenia. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą dodatkowo liczyć na korzyści podatkowe, ponieważ za usługi otrzymują fakturę, z której mogą się rozliczyć, gdyż zaliczają ją do kosztów prowadzenia firmy. To z pewnością znaczą zaleta leasingu, bo każdy przedsiębiorca chce mieć jak najwięcej kosztów, które wpłyną na zmniejszenie wartości podatku od towarów i usług do zapłacenia. Ponadto leasing to tani sposób na nabycie środka trwałego.

Na rynku obecnie działa kilkanaście tysięcy form leasingowych, które w przeważającej części udostępniają możliwość leasingowania środka trwałego osobom prowadzących działalność. Jednakże jest też nieco takich, które współpracują z osobami prywatnymi.