Oprogramowanie edukacyjne dla szkół

Szkoła to bardzo ważny okres w życiu człowieka. Edukacja pozwala nam na wykształcenie się i w przyszłości na zdobycie wymarzonej pracy. Jednak aby edukacja była skuteczna nauczyciele muszą posiadać odpowiednie kwalifikacja i co jest ważne, a o czym często się zapomina, muszą mieć do tego także odpowiednie narzędzia. Na szczęście z pomocą może przyjść oprogramowanie edukacyjne.

Oprogramowanie edukacyjne jako ambitny projekt programistyczny

oprogramowanie edukacyjne dla szkółZajmuję się programowaniem od kilku lat i ciągle brakuje mi doświadczenia, jednak konsekwentnie poszerzam swoje horyzonty i nie stoję w miejscu. Moim najambitniejszym projektem było oprogramowanie edukacyjne dla szkół, które zostało nam zlecone przez pewne liceum. Nie wiem dlaczego zostałem do tego zadania przydzielony, jednak postanowiłem podjąć wyzwanie. Najpierw musiałem dowiedzieć czego w ogóle potrzeba. Postanowiłem przygotować ankietę i podesłać do szkoły, aby każdy uczeń mógł wypełnić. Dzięki niej dowiedziałem się że większość uczniów chciałaby mieć swobodny dostęp do swoich ocen wraz z opisem czego każda dotyczyła. Ciekawym pomysłem był także komunikator, który znacznie ułatwiłby kontaktowanie się z nauczycielem. Uczniowie pisali także że chcieliby, aby zadania domowe oraz terminy sprawdzianów były zlecane w systemie, dzięki czemu wszystko mieliby w jednym miejscu i łatwiej byłoby im je kontrolować. Było także wiele pomniejszych pomysłów, z których wybrałem te ciekawsze. Zabrałem się do pracy. Zajęło mi to miesiąc i miałem nadzieję że moja praca spodoba się szkole. Na całe szczęście tak właśnie było i uczniowie jak i nauczyciele bardzo chętnie z niego zaczęli korzystać.

Oprogramowanie edukacyjne które stworzyłem na stałe zadomowiło się w liceum. Bardzo spodobało się pracownikom szkoły jak i jej uczniom. Jest codziennie intensywnie wykorzystywane i bardzo dobrze się sprawdza. Do tej pory nie wystąpiły z nim żadne problemy. Oprogramowanie edukacyjne to był mój najambitniejszy projekt, jednak udało mi się mu sprostać i już czekają mnie kolejne równie ambitne zadania.