Personalizacja tkanin markerami

Wydawałoby się, iż do malowania po tkaninach są tylko farby. Mimo to na rynku znajdujemy coraz więcej produktów służących tej czynności, a jedną z opcji są markery. Są one o wiele łatwiejsze w obsłudze niż farby i nie wymagają aż tylu przygotowań. To bardzo ciekawe rozwiązanie mające szereg plusów wartych uwagi.

Markery do personalizacji tkanin

markery do tkaninJeśli pragniemy zmienić stare ubrania w ich odświeżoną wersję musimy pomyśleć nad samodzielną personalizacją. Mogą nam pomóc w tym markery do tkanin, których końcówki są cienkie, przez co będziemy mogli uzyskać naprawdę szczegółowe malunki. W przeciwieństwie do farb markerami bardzo łatwo się manewruje, a pod ubraniem wystarczy mieć folię bądź kawałek deski, aby nie zniszczyć powierzchni naszego stołu. W przypadku farb musimy zabezpieczyć więcej rzeczy, gdyż mogą się nam rozchlapać. Warto pomyśleć o własnej renowacji ubrań, abyśmy mogli spróbować tej kreatywnej zabawy. Możemy zachęcić do tego całą rodzinę i spędzać czas we wspólnym gronie. Każde będzie mieć inne pomysły, którymi możemy się dzielić. Pamiętajmy jednak, abyśmy przed rozpoczęciem zmian na naszej części garderoby przygotowali sobie projekt na papierze. Upewnimy się wtedy czy podoba się nam ten wzór i czy przypadkiem nie popełniliśmy błędów w ewentualnych napisach. Tego typu praca sprawi, iż później nie będziemy źli na to co przygotowaliśmy. To bardzo ważne w pracy kreatywnej, aby wcześniej przygotować prototyp.

Odświeżenie starych ubrań z markerami do ubrań jest banalnie proste. Końcówki pisaków są wąskie, a więc możemy pozwolić sobie na bardziej szczegółowe wzory niż przy farbach. Dodatkowo o wiele trudniej zabrudzić większą część przeznaczonej do pracy przestrzeni, gdyż barwnik schowany jest w środku naszego markera.