Piękna włoska biżuteria

Szkło weneckie jest naprawdę pięknym materiałem. Niewiele osób wie, że ten typ szkła wykorzystywany jest również w biżuterii. Ja swój pierwszy element mojej kolekcji biżuterii murano dostałam od mamy na osiemnaste urodziny. Do dzisiaj posiadam ten naszyjnik oraz kolczyki i uwielbiam je zakładać, szczególnie na specjalne okazje.

Uwielbiam kolory charakteryzujące biżuterię Murano

biżuteria muranoPrzyznam szczerze, że zanim stałam się wielką fanką tego typu biżuteri, nie wiedziałam nic o szkle weneckim. Tymczasem historia wyspy Murano, gdzie powstało szkło weneckie jest naprawdę interesująca i sięga kilkuset lat wstecz. Obecnie biżuteria murano jest dostępna bez żadnego problemu w sklepach jubilerskich i wykorzystywana jest przez wielu producentów biżuterii. Biżuteria ta jest moim zdaniem wyjątkowa – głównie ze względu na piękne kolory, ale i niesamowite wzory na tym szkle, które tak naprawdę są niepowtarzalne. Jako, że tradycyjna biżuteria murano jest wykonywana przy użyciu sposobu znanego już w XIII wieku, zawsze kupuję nowe przedmioty do swojej kolekcji w sklepach, które do każdego zakupu dołączają odpowiednie certyfikaty. Lubię mieć pewność, że szkło naprawdę pochodzi ze słynnej wyspy Murano. Moim ostatnim zakupem jest srebrna bransoletka z dodatkiem szkła weneckiego o niesamowicie intensywnych niebieskich odcieniach. W świetle dziennym bransoletka cudownie się mieni.

Myślę, że biżuteria wykonana ze szkła weneckiego jest naprawdę piękna, a co za tym idzie ponadczasowa. Lubię zarówno uniwersalne dodatki, jak i ubrania, a więc nie ma niczego dziwnego w tym, że mam w domu dużo tak zwanej biżuterii murano, która jest popularna na całym świecie. Myślę, że każdy, kto lubi nieoczywiste wzory pokocha tę wywodzącą się z Włoch biżuterię szklaną.