Podróże – czy na pewno wiemy już wszystko o miastach, które zwiedziliśmy?

Jadąc na wycieczkę do jakiegoś miasta, czy to samemu, czy może z przyjaciółmi, albo nawet z przewoźnikiem, u którego kupiliśmy wycieczkę, zwiedzamy głównie miejsca, o których czyta się w przewodnikach, słyszy się od znajomych, bądź poleca nam je przewodnik, z którym jechaliśmy. A co, jeżeli znane metropolie mają swoje tajemnicze zakamarki, o których nikt nie słyszał, a które również warto odwiedzić?

Akcesoria do nurkowania dla każdego!

Może jest w tych miastach miejsce, w którym warto ponurkować i wykorzystać nowe akcesoria do nurkowania, które dopiero co kupiliście i jeszcze nie mieliście okazji ich użyć? Poniżej dowiecie się, jakie tajemnice skrywają niektóre metropolie, o których wszyscy podobno już wiedzą już wszystko. I tak zaczniemy od Anglii i oczywiście Londynu. Okazuje się, o czym z pewnością niewiele osób wie, że właśnie w tym mieście otworzono pierwsze biuro informacji turystycznej, które przeznaczone jest dla gejów i lesbijek. To właśnie tutaj te mniejszości, często nieakceptowane przez społeczeństwo, mogą uzyskać informacje na temat imprez organizowanych specjalnie dla nich.

akcesoria do nurkowaniaTo właśnie w tym miejscu można dostać prasę gejowską oraz napić się piwa. Jeśli chodzi o inne miasto, to zapewne niewielu z Was wie że Dubaj jest miastem, w którym został wybudowany najwyższy budynek świata. Wielu z nas, kiedy słyszy Dubaj myśli o nim, jako mieście zabawy, słońca i najtańszego złota. Jednak niewielu z nas zaje sobie sprawę z tego, że nigdzie na świecie nie buduje się tylu budowli w tak krótkim czasie, co tutaj. I okazuje się co może nas zadziwić, że właśnie tutaj została wybudowana najwyższa budowla na świecie, która mierzy ponad 800 m. Okazuje się, że wielu z nas nie zna nawet dobrze własnego kraju. Każdy patriota powinien wiedzieć, że u nas w Polsce również jest coś, czym możemy się pochwalić. Poza słynnym Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta w Warszawie można również zobaczyć jedyny na świecie grający pomnik. Dokładnie tak! Zdziwieni? Warszawska Praga może poszczycić się skrzypkiem, akordeonistą, gitarzystą, bandżo listą oraz bębniarzem, którzy grają tworząc osobliwy pomnik.