Pokój w stylu pirata

Wiele dzieci już od wczesnych lat ma swój gust i sprecyzowane zdanie praktycznie na każdy temat. Dotyczy to zarówno tego co podaje im się do jedzenia, jak się je ubiera i w jaki sposób urządza się ich pokoje.

Jak urządzić pokój?

I tak na przykład jeżeli nasz synek wymarzył sobie, że chce mieć pokój w stylu z pirata, to żadna siła z pewnością nie jest w stanie przekonać go do zmiany decyzji. Nam rodzicom nie pozostaje nic innego jak tylko poddać się tym marzeniom i wspólnie z dzieckiem zabrać się za urządzanie pokoju. Co zatem powinno się znaleźć w takim wnętrzu?

biurko dla dzieckaOczywiście oprócz mebli jedną z najważniejszych ról będą odgrywać dekoracje. W tym przypadku można postawić na proste rozwiązania. Jakieś liny przyczepione do sufitu, mini ścianka wspinaczkowa, ster żeglarski i drewniana skrzynia na skarby będzie jak znalazł. W tym samym stylu mogą być również łóżka dla dzieci. W pokoju pirata sprawdzi się na przykład łóżko piętrowe. Jeżeli je udekorujemy adekwatną do tematu pościelą, to osiągniemy bardzo fajny efekt. Pod takim łóżkiem można także zorganizować miejsce do nauki lub zabawy. Małym pokoju wysokie łóżko, to nie tylko walor estetyczny, ale także praktyczny można pod nie wstawić biurko dla dziecka. Dzięki temu zaoszczędzi się trochę miejsca. Z kolei szafa dla dziecka może stanąć w drugim rogu pomieszczenia.

Jeżeli chodzi o kolorystykę pokoju pirata, to jak najbardziej sprawdzą się morskie klimaty. Ściany mogą być białe, ale nie powinno zabraknąć takich kolorów jak czerwień i niebieski. Muszą się znaleźć także granatowe paski oraz motyw kotwicy.