Polecana laweta do samochodów

Transport samochodów pokazowych nieraz jest trudniejszy niż większości widowni może się wydawać. Pojazdy konceptowe i eksperymentalne są bowiem dość delikatne, a użycie standardowej lawety do ich transportu nie jest wymagane, gdyż są często cięższe niż maksymalne obciążenie większości małych lawet samochodowych.

Najstabilniejsze lawety do transportu samochodów

solidne lawety dwuosioweJednoosiowe lawety są często odradzane do transportu pojazdów pokazowych, głównie dlatego iż są one bardzo niewygodne, niestabilne, i mają niewielką ładowność. Znacznie częściej, natomiast, rekomendowane są solidne lawety dwuosiowe o dużym udźwigu. Te lawety mogą być używane do przewożenia samochodów osobowych i dostawczych, więc ich ładowność sięga maksymalnie do pięciu ton. Są również stabilniejsze, gdyż dwie osie oznaczają znacznie bardziej stabilną jazdę, nawet z dużą prędkością. Ich zabezpieczenia, natomiast, chronią samochód przed możliwością wypadnięcia z pokładu podczas intensywnych manewrów czy hamowania. Zauważalną cechą owych lawet jest brak większości mankamentów, jakie często pojawiają się w mniej jakościowych wersjach, szczególnie modelach tańszych. Posiadają znacznie lepsze zaczepy i pasy mocujące, nie tylko utrzymujące samochód w miejscu ale również zabezpieczone przed możliwością uszkodzenia karoserii przez ocieranie się podczas jazdy. Oświetlenie i sygnalizacja lawety jest również znacznie lepsza niż w podstawowych odmianach.

Podłoga lawety wyłożona jest wykładziną z profilowanej gumy, która jeszcze bardziej zapobiega możliwości poruszania się przewożonego pojazdu w trakcie transportu. Takie lawety nie są szczególnie drogie, dlatego polecane są wszystkim tym posiadaczom samochodów niestandardowych którzy potrzebują pewnej i bezpiecznej metody na ich przetransportowanie do miejsca docelowego.