Polecane kursy wspinaczkowe

Wielu z nas lubi wyjeżdżać w góry. Aktywnie spędzamy tam czas na świeżym powietrzu. Możemy urozmaicić nasz wypoczynek wybierając bardziej profesjonalną metodę spędzania czasu. Jest to dobry pomysł dla osób, które marzą o samodzielnym zdobywania szczytów. Szczególnie istotne jest to, że naukę możemy zacząć od samych podstaw. Wszystko będziemy robić pod okiem doświadczonego instruktora.

Dobre kursy wspinaczkowe

kurs wspinaniaZajęcia przygotowuje do samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych niemających charakteru wysokogórskiego. Daje również podstawy do korzystania z obiektów sztucznych. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do otrzymania karty wspinacza. Kurs wspinania dla początkujących jest idealną formą zajęć dla osób, które chcą później samodzielnie zdobywać szczyty. Często składa się z dwóch etapów. Trwa najczęściej od czterech do siedmiu dni. Podczas zajęć nauczymy się jak obsługiwać podstawowy sprzęt wspinaczkowy oraz podstaw wspinania po różnych formacjach. Nauczymy się jak zakładać tak zwaną wędkę i jak się na nią wspinać. Na zajęciach teoretycznych dowiemy jakie niebezpieczeństwa mogą nas czekać podczas wspinaczki sportowej. Poznamy też formy uprawiania wspinaczki, style wspinania, skale trudności, przewodniki i możliwości wspinaczkowe w różnych rejonach skałkowych. Poznamy tez wiele zagadnień związanych z ochroną przyrody. W czasie szkolenia jeden instruktor przypada na czterech uczestników.

Zajęcia są typowo praktyczne przeplatane niewielką ilością teorii. Mają miejsca na skałkach, sztucznych ścianach, nawet na drzewach. Zajęcia teoretyczne nie muszą mieć charakteru wykładów wygłaszanych w sali, lecz mogą być realizowane w inny sposób, np. w terenie w trakcie przerwy w ćwiczeniach praktycznych. Jest to to bardzo ciekawa forma uczestniczenia w szkoleniu.