Polecany stymulator roślin

 

Większość z nas lub się otaczać roślinnością, bo ma ona korzystny wpływ na nasze zdrowie. Rośliny nie tylko pięknie wyglądają i pachną, ale produkują tlen i mogą mieć właściwości oczyszczające powietrze, zatem warto je mieć w domu.

Czym jest stymulator wzrostu roślin?

działające stymulatory wzrostu roślin ozdobnychChyba każdy z nas doświadczył sytuacji, że kwiatek pomimo naszych starań usechł lub bardzo marnie wygląda. Posiadanie roślin w domu wiąże się z pewnymi obowiązkami, których zaniechanie może sprawić, że nie będą rosły lub będą szybko obumierać. Oczywiście podstawą jest systematyczne podlewanie i zapewnienie im odpowiedniej ilości światła, ale to nie wszystko. Jeżeli chcemy mieć bujną roślinność w domu czy na balkonie, to trzeba stosować działające stymulatory wzrostu roślin ozdobnych, które można kupić w każdym sklepie ogrodniczym. Są to naturalne preparaty w formie płynu lub granulatu, który aplikuje się bezpośrednio do gleby, w której znajdują się roślinki. Ich zastosowanie wpływa korzystnie na większość procesów zachodzących w tkankach roślin, przez co mogą się one szybciej rozwijać. Przede wszystkim do efektów jakie osiągniemy po zastosowaniu stymulatora wzrostu, to: rozbudowany i wzmocniony system korzeni, większe liście gwarantujące efektywniejszą fotosyntezę, lepszą odporność rośliny na choroby i działanie szkodników czy większe rozmiary. Stymulatory wzrostu roślin zawierają jedynie naturalne składniki takie jak witaminy, minerały, hormony roślinne czy organiczne substancje, a nawet organizmy.

Nawet laik zauważy różnicę pomiędzy rośliną niezasilaną, a taką, którą systematycznie wzmacniano stymulatorem wzrostu. Będzie ona miała więcej pąków i kwiatów i lepiej sobie poradzi z czasowym brakiem wody czy nawet światła. Tego typu środki są również stosowane w ogrodnictwie.