Potrzebowałam szafy wnękowej do mieszkania

Niedawno odziedziczyłam mieszkanie po babci. Było ono bardzo stare i wymagało generalnego remontu. Postanowiłam w nie zainwestować, żeby móc w nim zamieszkać. Zależało mi na tym, aby po remoncie w tym mieszkaniu była szafa wnękowa. Szukałam gotowych szaf, ale żadna nie przypadła mi do gustu. Doszłam więc do wniosku, że najlepiej będzie jak samodzielnie ją zaprojektuję.

Zaprojektowałam szafę wnękową w programie komputerowym

jak zaprojektować szafę wnękową programWiedziałam, że podobnie postąpiła kiedyś moja przyjaciółka. Zapytałam się jej jak zaprojektować szafę wnękową Program komputerowy, który mi poleciła był bardzo prosty i czytelny. Z łatwością udało mi się zaprojektować w nim szafę wnękową do mojego mieszkania. Najważniejsze było dla mnie to, że był to darmowy program, który wystarczyło pobrać z internetu. Projekt szafy można było nakładać bezpośrednio na dodany plan mieszkania. Dzięki temu miałam pewność, że całość będzie ze sobą idealnie współgrała i stolarz nie będzie miał problemów z tym, żeby wykonać szafę w rzeczywistości. Program umożliwiał nie tylko narysowanie w 3D mebla, ale także dobór poszczególnych elementów konstrukcyjnych, tworzyw z jakich miała być wykonana szafa oraz kolorów tekstur. Całość wyszła mi naprawdę imponująco. Gotowy projekt zapisałam na płycie CD i udałam się z nim do stolarza. Okazało się, że nawet on pochwalił mój projekt. Powiedział mi, że jest on wykonany niezwykle profesjonalnie.

Duża w tym zasługa programu komputerowego z którego korzystałam. Jest to profesjonalne narzędzie, którego algorytm bierze pod uwagę różne czynniki niezależne od osoby, która wykonuje projekt (szczególnie jeśli nie jest ona specjalistą, może nie zwrócić na to uwagi). Takie projektowanie ma jeszcze jedną dużą zaletę. Dzięki temu mogłam już wcześniej zobaczyć, czy gotowa szafa będzie dobrze wkomponowała się w wystrój mojego mieszkania.