Potrzebowałem nowego zamka do garażu

Posiadam mieszkanie na osiedlu, na którym każde mieszkanie posiada oddzielny garaż stojący obok bloku. Zauważyłem, że mój obecny zamek coraz ciężej się otwiera, nie byłem pewien czy to wina ostatnich deszczy, czy starości obecnego zamka. W sumie posiadałem ten garaż już ładne parę lat, a więc przeżył już zimy i wiosenne roztopy. Mogło więc po takim czasie dojść do drobnych uszkodzeń.

Poszukiwania zamka do drzwi w garażu

zamki do drzwi garażowychZ obawy, że za chwilę całkiem nie będą mógł go otworzyć postanowiłem zgłębić ten temat. Okazało się, że zamki do drzwi garażowych nie są tak proste w wymianie jak zamek w drzwiach domowych. Informację, które pozyskałem jeszcze bardziej zmotywowały mnie do jak najszybszej wymiany zamku na nowy. Sąsiad, który posiadał swój garaż obok mojego powiedział mi, że w okolicy znajduje się firma, która zajmuje się kompleksową wymianą zamków w drzwiach garażowych. Zapisałem adres i udałem się w podróż do ich siedziby. Na miejscu wyjaśniłem, że potrzebuję zmienić zamek na taki, który dobrze znosi wilgoć i roztopy. Specjalista wysłuchał mnie i przedstawił rozwiązanie. Spodobało mi się, więc przeszliśmy do szczegółów realizacji. Najbliższy termin ekipa, która zajmuje się wymianą zamków miała na najbliższy poniedziałek. Od razu kazałem zapisać sobie moje dane wraz z adresem. Po wypełnieniu formalności, opłaceniu zaliczki oraz wyborze nowego zamka, pozostało tylko czekać na najbliższy poniedziałek.

W poniedziałek do mojego domofonu zadzwoniła ekipa od wymiany zamka. Wpuściłem ich a praca pod moim garażem nabrała tempa. Cały proces zdemontowania starego zamka i założenia nowego przebiegł bardzo sprawnie i szybko, profesjonaliści w tej dziedzinie nie mieli z tym najmniejszych problemów. Jestem bardzo zadowolony z szybkości wykonanego zadania.