Powszechne zastosowanie poziomowania

Montowanie glazury to czynność, którą można wykonywać samodzielnie. Współczesne narzędzia i preparaty skutecznie pomagają w uzyskaniu zadowalającego efektu na wiele lat. Specjalnie zaprojektowane narzędzia są w większości przypadków wykonane z tworzywa sztucznego. Klipsy i kliny do glazury wkłada się między powstające szczeliny, dzięki czemu są one ułożone równo.

Nowoczesne sposoby, dzięki którym poziomowane są płytki

poziomowanie płytek raimondiKlipsy i kliny do glazury to najbardziej nowoczesne elementy, które mają szereg zastosowań. Poziomowanie płytek Raimondi odbywa się na podłogach, ścianach oraz schodach. Są wykorzystywane podczas układania płytek raktyfikowanych, czyli ścinanych pod specjalnym kątem. Zakłada się, że odległości między nimi muszą być maksymalnie zmniejszone. Taki sposób sprawdzi się w przypadku płytek ceramicznych oraz tych wykonywanych z kamienia naturalnego. Istnieją również systemy samopoziomujące do płytek. Są one montowane przed założeniem fug. W ten sposób odbywa się poziomowanie kafelków. Uzyskują one dzięki temu taką samą wysokość przy zachowaniu identycznych odległości między nimi. Ściana i podłoga jest ponadto wyrównana w akceptowalny sposób. Cały układ mający służyć wyrównaniu płytek składa się z klipsów i klinów. Sposób, w jaki te elementy zostaną ułożone uzależniony jest od osoby układającej oraz pełnej długości, jaką ma brzeg płytki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na jedną szczelinę przypadała ich większa ilość.

Elementy systemu poziomującego są bardzo wytrzymałe. Bez problemu utrzymują cały ciężar płytek. Ponadto aplikowany klej zastyga równo, więc nie tworzą się różnice między poziomami w podłodze. Istnieje wiele systemów poziomujących płytki. Wybór konkretnego jest uzależniony przede wszystkim od grubości płytek.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Budownictwo