Pożądane cechy okularów ochronnych

Do obowiązków każdego pracodawcy należy wyposażenie swoich podopiecznych w akcesoria, które zapobiegają wystąpieniu wypadku. Takie sytuacje wbrew pozorom mają miejsce dość często. Niektóre warunki pracy są na tyle niebezpieczne, iż nie można wchodzić w dana strefę bez właściwego wyposażenia. Szczególnie groźną jest obecność żrących środków chemicznych lub innych ostrych i drażniących materiałów, które w niekontrolowany sposób potrafią rozprzestrzeniać się a danym pomieszczeniu.

Znaczenie ochrony wzroku w pracy

okulary ochronne szczelneRozlania, odpryski, rozpryski i unoszenie się w powietrzu – te zjawiska są szczególnie niebezpieczne dla oczu. Gdy niechciana substancja lub ciało stałe dostanie się do wnętrza oka może narobić wielu szkód. Takim sytuacjom zapobiegają okulary ochronne szczelne. Poza oczywistymi właściwościami, takimi jak odsłonięcie wrażliwych oczu, zapewniają one także szereg innych właściwości. Szczelne okulary sprawiają, iż gdy nawet zagrożenie przychodzi z boku, z dołu lub z góry to nie spowoduje uszkodzenia wzrostu. Okulary tego typu ściśle przylegają do skóry dookoła oczu. Jednocześnie są bardzo wygodne. Regulowana gumka pozwala dostosować obwód opaski okularów do obwodu głowy. Wykonane są one z materiału odpornego na zarysowania. Tym samym nie trzeba specjalnie dbać o to, aby pozostawiać je w bezpiecznym miejscu po pracy. Pracownik wykonujący swoje obowiązki w takim wyposażeniu z pewnością będzie czuł się bezpiecznie.

Prace niebezpieczne wymagają szczególnego traktowania. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć się przed zagrożeniami. Niekiedy może być ono bardzo niespodziewane. Na szczęście okulary ochronne uchronią pracownika przed większością z nich. Szczelnie przylegające do twarzy chronią przed odpryskami różnych substancji, które mogą pojawić się z różnej strony.