Pożyczka dla bezrobotnego?

Czy w Polsce można dostać pożyczkę posiadając status bezrobotnego? Okazuje się, że tak i jest to proces, który coraz częściej znajduje dla siebie miejsce w procedurach udzielania kredytów i pożyczek w wielu firmach. Jest kilka względów, które trzeba podnieść, analizując sposoby, na które można dostać pożyczkę, będąc osobą bezrobotną w Polsce.

Na jakiej zasadzie bezrobotny dostanie pożyczkę?

pożyczki dla bezrobotnych na dowódPosiadanie statusu osoby bezrobotnej w Polsce wiąże się z warunkowym otrzymywaniem zasiłku dla bezrobotnych. Niektóre firmy pożyczkowe uznają zasiłek dla bezrobotnych za dochód, który może być obciążony analizą pod kątem zdolności kredytowej. Co prawda, sam zasiłek dla bezrobotnych nie jest zbyt duży, nie umożliwi nam wzięcie wielotysięcznego finansowania, natomiast w perspektywie możliwości finansowania na dłuższy okres czasowy, możemy myśleć już o jakimś większym finansowaniu. Samo procesowanie pożyczek dla bezrobotnych odbywa się zazwyczaj na dwa sposoby. Albo możemy wnioskować na podstawie oświadczenia o dochodzie, gdzie zadeklarujemy się jako osoba bezrobotna, albo na podstawie zaświadczenia z Urzędu Pracy o posiadaniu statusu bezrobotnego. Niektóre firmy akceptują również przelew z Urzędu Pracy z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. Pożyczki dla bezrobotnych na dowód to nie mit. To autentyczny sposób uzyskania pożyczki na współczesnym rynku finansowym. Co prawda, jest to rodzaj pracy akceptowany do tej pory jedynie przez instytucja pozabankowe, natomiast jest to realna furtka dla wszystkich posiadaczy takiego statusu.

Szczególnie kuszącą opcją jest to, że możemy wnioskować o pożyczkę jedynie na podstawie samego dowodu osobistego, co znacznie skraca cały proces i ogranicza wymagane dokumenty do minimum. Prawdopodobnie zostaniemy również poproszeni o dokonanie przelewu na kwotę 1 złotego, w celu uwiarygodnienia własnej tożsamości.