Projektowanie logotypów w sklepach internetowych.

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jak powinny wyglądać poszczególne elementy sklepu internetowego, powinniśmy pomyśleć nad jego główną koncepcją. Projektowanie logotypów jest ważne.

Projektowanie logotypów to ważna rzecz.

logoWielu przyszłych właścicieli sklepów internetowych oddaje pełnie władzy firmom projektującym strony internetowe, szablony allegro czy projektowanie logotypów. Grafika w sklepie internetowym to dość trudny problem dla wielu właścicieli sklepów. Zdają sobie sprawę, że nie jest ona kluczową kwestią w tym przypadku, ale jednak nie chcą zaprezentować się swoim klientom ubogo. Często efektowna grafika nie idzie w parze z funkcjonalnościa, a nawet dostępnością strony w przeglądarkach. Musimy zatem stworzyć projekt, który będzie kompromisem między graficznymi fajerwerkami, a stroną ubogą. Musimy uświadomić sobie, że sklep internetowy to nie strona firmy zajmującej się projektowaniem grafiki. Nie chodzi przecież o zadziwienie potencjalnych klientów pięknym, animowanym men stworzonym we flashu. Nasi odwiedzający mają być urzeczeni naszymi produktami, być może korzystnymi cenami, promocjami, jakością obsługi, szybkością wysyłki itd. Dlatego osobiście proponowałbym postawić na prezentację samego towaru. Postawmy na estetykę. Klienci takiego sklepu docenią to, jeżeli stwierdzą, że dzięki temu mają korzystniejsze ceny. Unikajmy niekorzystnych połączeń, a przede wszystkim kolorów, które utrudniają odwiedzającym sklep odbiór treści. Weźmy pod uwagę, że niejednokrotnie, zanim użytkownik dokona zakupu, spędzi w sklepie kilkadziesiąt minut. Czy wytrzyma w sklepie, który atakuje swoich odwiedzających rażącymi i krzykliwymi kolorami?

Przeglądałem w ostatnim czasie kilka toruńskich sklepów internetowych i ich zbyt skomplikowana szata graficzna skutecznie odstraszyła we mnie chęć zrobienia zakupów. Zajmij się projektowaniem logotypów.