Projektowanie ogrodu z nowoczesnymi donicami

Mieliśmy urlop i zajęliśmy się projektowaniem ogrodu. Mieliśmy w końcu trochę czasu na jakieś zmiany. Powstały donice betonowe, w której zasadziliśmy chryzantemy. To może pogrzebowe kwiaty, ale bardzo je lubię z moją mamą. Do tego planowałam, gdzie ma stać ławka parkowa betonowa, żeby nikomu nie przeszkadzała w normalnym poruszaniu się.

Nowoczesne donice muszą być obok ławki

nowoczesne doniceTaka ławka betonowa ma być dla ludzi, a nie na odwrót, więc nie może stać na środku przejścia. Obok musza się znaleźć stylowe nowoczesne doniceMusze się pochwalić, że moja płyta tarasowa jest obłędna. Udało mi się ją dostać w promocji, i od razu ją kupiłam. Teraz wszystko już jest elegancko. Taka mała architektura miejska wygląda niebywale uroczo. Cieszyłam się, że w końcu wszystko wygląda już jak należy. Miałam w końcu trochę wolnego, więc odwiedziłam moją sąsiadkę. Chwaliła moje pomysły, mówiła, że jest bardzo ładnie. Opowiadała mi o jakichś nowych przepisach na zupę ogórkową. Ona zajmuje się gotowaniem bardzo poważnie, uwielbia to robić. Zawsze podsuwa mi jakieś pomysły. Podobno podczas gotowania, zanim dojdzie do wrzenia, trzeba dorzucić odrobinę masełka. Wtedy nada wszystkiemu taki delikatny smak. Tak samo jak z pomidorową. Koncentrat pomidorowy smaży na maśle, i potem przyprawia różnymi ziołami. Tak przygotowaną miksturę przelewamy z patelni do garna, i mamy wspaniałą zupę. Tego nauczyłam się od niej i przyznam, że faktycznie jest różnica w smaku. Podobno robią tak sami szefowie kuchni. Jest też jeszcze fajna sztuczka, która polega na przypalaniu cebuli nad gazem, gdy gotujemy bulion. Cebula nam się trochę przyczerni, nabierze kolorów, i wrzucona do rosołu powoduje, że wydobywa się z niego o wiele lepszy smak. Zawsze się dowiem czegoś ciekawego, bo nie mam czasu przeglądać książek kucharskich, w celu znalezienia inspiracji.

Wystarczy, że pójdę do sąsiadki, i dowiem się co należy zrobić, aby jedzenie było idealne, i każdemu smakowało. A faktycznie, każdy lubi moją kuchnię. Tylko nie mówię nikomu, że to wszystko za zasługą sąsiadki. No ale niech to już pozostanie małą tajemnicą.