Promienniki emitujące fale podczerwieni

 

Ogrzewanie jest sprawą bardzo ważną i nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Wiele osób niesłusznie sądzi, że na ogrzewaniu nijak nie da się zaoszczędzić. Jednak tak bywało kiedyś. Obecnie dostępne są już takie narzędzia, które pozwalają na naprawdę skuteczne oszczędzanie na ogrzewaniu. Przykładem sprzętu, który może nam w tym pomóc jest promiennik podczerwieni. 

Nowoczesne promienniki gazowe

ogrzewanie promiennikiem gazowymOgrzewanie jest zawsze najbardziej kłopotliwe jeśli zamierzamy ogrzać pomieszczenie o bardzo dużej powierzchni. Większość z nas do takich zadań używa tradycyjnych metod grzewczych. Mowa tutaj o ogrzewaniu konwekcyjnym. Opiera się ono o podgrzewanie powietrza w pomieszczeniu i następnie na skutek podstawowych praw fizyki dochodzi do wprawiania powietrza w ruch. Natomiast od jakiegoś czasu coraz bardziej cenione staje się ogrzewanie promiennikiem gazowym. Rozwiązania tego typu w przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego nie podgrzewają powietrza. Jest to dość ciekawe ponieważ jednak ciepło generowane przez te promienniki bardzo mocno odczuwamy. Promienniki gazowe często wykorzystywane są w ogródkach piwnych. Dzięki nim będziemy mogli przesiadywać na zewnątrz nawet wtedy gdy temperatura już będzie stosunkowo niska. Początkowo takie promienniki były wykorzystywane również w ogrzewaniu dużych obiektów przemysłowych. Idealnie się sprawdzały przy halach produkcyjnych czy też dużych magazynach.

Na dzień dzisiejszy w Polsce znaleźć można wiele miejsc, w których będziemy mogli zaopatrzyć się w promiennik gazowy. Urządzenia generujące fale podczerwieni ogrzewające nasze ciała występują również w wersjach elektrycznych. Te urządzenia z kolei świetnie się sprawdzają w ogrzewaniu domów. Czasami spotkać można nawet wersje dekoracyjne.