Przemysłowe apteczki pierwszej pomocy

Apteczki pierwszej pomocy mogą mieć przeróżną formę. Mogą być w kształcie kwadratowych pudełek, torebek wykonanych z ortalionu, walizek z materiału ABS, lub metalowych szafeczek. Jednak od formy ważniejsza jest ich zawartość.

Wykorzystanie przemysłowych apteczek

przemysłowa apteczka din 13157W każdej firmie musi się znajdować apteczka pierwszej pomocy. Przemysłowe apteczki są to modele zakładowe, które możemy wykorzystać w biurze, na placu budowy, czy w hali przemysłowej. W zakładach pracy najczęściej się stosuje metalowe apteczki, bo ich zawartość jest dobrze chroniona przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Przemysłowa apteczka din 13157 jest zgodna z wymaganiami w całej Unii Europejskiej, więc na pewno się sprawdzi w każdej firmie. Zawiera ona plaster na szpulce do przycinania, zestaw jednorazowych plasterków różnej wielkości, oraz komplet opatrunków. Będą one pomocne przy skaleczeniach, lub szybkim odizolowaniu rany od ewentualnego zakażenia. W aptece są też bandaże z opatrunkami, którymi wystarczy owinąć ranę i bandaże elastyczne o różnej długości i szerokości. Jednym z podstawowych artykułów każdej apteczki jest woda utleniona, albo specjalne chusteczki nasączone alkoholem, lub środkiem odkażającym. W przemysłowych apteczką przydają się kompresy na rany i specjalnie profilowane na oko. Jeżeli w zakładzie pracy występuje duże zapylenie, to apteczkę trzeba uzupełnić o specjalny środek do przemywania oczu. Także koc termiczny i chusta trójkątna będzie przydatna w aptece pierwszej pomocy. Każdą apteczkę kupimy w sklepie medycznym.

W zakładach pracy gdzie jest zatrudnionych dużo pracowników, lub występują szkodliwe czynniki, często dochodzi do przeróżnych wypadków mniej, lub bardziej poważnych. Dlatego posiadanie na wyposażeniu apteczki jest bardzo ważne.