Różne łóżka dla dzieci – co wybrać?

Dziecięce łóżko powinno być miejscem, do którego maluch chętnie trafia – szczególnie gdy chodzi o małe dzieci, które niechętnie chodzą spać. Ale i te starsze powinny być zadowolone z tego mebla. Przede wszystkim jednak musi być ono wygodne.

Różne rodzaje łóżek dziecięcych

najlepsze łóżko dziecięceObecnie na rynku mebli dziecięcych i młodzieżowych mamy bardzo szeroki wybór łóżek. Zarówno takich, które posłużą dobrze przez wiele lat, ponieważ cechuje je ponadczasowe, proste wzornictwo, jak i takich, z których nasze potomstwo szybko wyrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Należy więc zadać sobie pytanie, jakiego łóżka szukamy, czy chcemy je zmienić za trzy, cztery lata, czy może powinno ono posłużyć na dłużej. Dopiero wtedy można zacząć oglądać różne oferty sklepów i od razu kierować się tym kryterium. Przykładem łóżka na wiele lat będzie bardzo prosty, klasyczny model, bez wielu zdobień, kolorów czy detali; świetnie sprawdzą się naturalne kolory drewna, jak również czerń czy biel. Mowa o prostych łóżkach drewnianych oraz o łóżkach kutych, które wciąż można znaleźć w wielu sklepach. Zaletą tych pierwszych jest niska cena, tych drugich – bardzo wysoka trwałość i elegancja, dzięki której sprawdzą się w pokojach nie tylko dziecięcych. Z drugiej strony, dla kogoś innego najlepsze łóżko dziecięce to łóżko nowoczesne, z jakiejś modnej kolekcji modułowej. Takie łóżko cechuje bardzo współczesny styl, większa różnorodność kolorów, dodatkowe schowki na pościel, wbudowana półka na książki i tak dalej. Są też łóżka w określonych kształtach, na przykład samochodu wyścigowego, które na pewno spodobają się małym sportowcom.

Tego typu łóżka dziecięce są często robione na zamówienie. Jeśli mamy pomysł na oryginalne łóżko dla naszego dziecka, to warto poprzeglądać oferty wielu sklepów. Może wpadnie nam w oko łóżko piętrowe, połączone od razu z szafą, biurkiem i półkami? To ogromna oszczędność miejsca!