Siłowniki do bram – jak je wybrać

 

Siłowniki muszą być dokładnie dobrane do danego typu produktu. Najważniejszą rolę odgrywają ich parametry techniczne. Dzięki odpowiedniej kompatybilności, możemy zapewnić sobie niezawodną oraz bezpieczną pracę.

Brama z siłownikami

Siłowniki do bramDobierając siłownik do bramy garażowej należy skupić się na kliku podstawowych wartościach m.in. wielkość skrzydeł bramy garażowej, preferowany kąt otwarcia, a także częstotliwość użytkowania. Nowoczesna brama garażowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna wizualnie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów siłowników do bram. Najpopularniejsze są siłowniki do bram garażowych z napędem paskowym, elektromechaniczne siłowniki do bram garażowych z napędem łańcuchowym, elektromechaniczne siłowniki do bram garażowych z napędem śrubowym. Jeśli planujesz niewielką bramę garażową, to świetnym rozwiązaniem jest elektromechaniczny siłownik starszej generacji z ramieniem łamanym. Jest on idealny do bram skrzydłowych, których długość skrzydła nie przekracza 2m, a ciężar jest mniejszy niż 200kg. Nowsza generacja tego rodzaju siłownika nadaje się do skrzydeł nie przekraczających 3,5m oraz 330kg. Siłowniki elektromechaniczne do podziemnego montażu, to zdecydowanie jedne z najbardziej wytrzymałych typów. Dodatkowo są one proste i szybkie w montażu. Stosuje się je do bram, gdzie długość skrzydła nie przekracza 5m, a ciężar 900kg. Rewolucyjny system pozwala na bezawaryjną pracę.

To rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale również bezproblemowe. Większe bramy skrzydłowe są narażone na częstsze występowanie awarii, jednak odpowiednio dobrany siłownik znacznie zmniejsza to ryzyko. Wystarczy do danego siłownika dobrać odpowiednie parametry tak by do konkretnej bramy nadawały się idealnie.