Skandynawski stół do jadalni

W dzisiejszych czasach, w trakcie projektowania wnętrz, mamy do wyboru mnóstwo różnych stylów. Ciekawe jest to, że można je ze sobą łączyć, po warunkiem, że będzie dominował jeden z nich. Z północy przyszła do nas moda na minimalistyczne wnętrza, mocno nawiązujące do natury. Są to wnętrza jasne, wykorzystujące dużą ilość drewna lub jego imitacji. 

Minimalistyczne stoły skandynawskie

solidny rozkładany stół w stylu skandynawskimWygląd wnętrz naszych domów i mieszkań zależy przede wszystkim od tego, jaki mamy gust. Każdemu, bowiem, podobają się inne wzory, kolory i sposób dekorowania pomieszczeń. Do jakiegoś czasu coraz więcej osób przekonuje się do minimalistycznego, nieco surowego skandynawskiego stylu. inspirujemy się nim przede wszystkim przy urządzaniu niedużych wnętrz. Styl skandynawski, bowiem, pozwala nam optycznie powiększyć każde pomieszczenie. W kuchniach i salonach możemy spotkać bardzo często solidny rozkładany stół w stylu skandynawskim, który wykonany jest z jasnego drewna i ma bardzo prostą formę. Stoły skandynawskie najczęściej są okrągłe, jednak nie brakuj też prostokątnych wersji, które najlepiej sprawdzają się w jadalni. Większość z nich, bowiem, można powiększyć. Najmodniejsze stoły skandynawskie posiadają drewnianą ramę i blat, wykonany z cienkiej, białej płyty. Są one bardzo minimalistyczne i, mimo często dużego rozmiaru, sprawiają wrażenie lekkich, nadając poszczególnym pomieszczeniom nieco przestrzenności. Do stołów skandynawskich warto dobrać też minimalistyczne krzesła.

Meble w naszych wnętrzach powinny być w jednym stylu. Jeżeli urządzamy nieduże pomieszczenie i zależy nam na optycznym powiększeniu go, to możemy pomyśleć o stylu skandynawskim. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się stoły skandynawskie. Wykonane są one z drewna, często łączonego z białymi dodatkami.