Skuteczna metoda depilacji

Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych form depilacji na rzecz tych nowoczesnych, które gwarantują nam znacznie lepsze efekty. Obecnie mamy do wyboru kilka form takich depilacji, aczkolwiek jedna z nich zaczyna być szczególnie popularna ze względu na praktycznie brak jakichkolwiek skutków ubocznych.

Na czym polega depilacja IPL?

IPL szczecinWrastające włoski, swędząca i mało estetyczna wysypka, a także ciągłe zaczerwienienia na skórze i krosty to coś o czym chciałaby zapomnieć każda kobieta depilująca się maszynką. Często szukając alternatywy sięgamy po kremy do golenia, jednak one również potrafią wywołać na naszej skórze niepożądane efekty, jak na przykład reakcje alergiczne. Dlatego też wiele kobiet decyduje się porzucić te sposoby na rzecz bardziej nowocześniejszych, a należą do nich zarówno depilacja laserowa, jak i IPL Szczecin posiada kliniki w których możemy umówić się na zabieg z wykorzystaniem IPL i co ciekawe za pomocą tego urządzenia można nie tylko pozbyć się trwale owłosienia z ciała, ale również pomaga ono skutecznie w walce z trądzikiem bądź przebarwieniami. Obecnie IPL zaczyna powoli górować nad depilacją laserową z kilku prostych względów. Po pierwsze ryzyko poparzeń jest minimalne, ponieważ moc urządzenia dostosowywana jest w taki sposób, aby oddziaływała jedynie na mieszek włosowy i jego macierz, ale już nie na skórę. Drugą zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do depilacji laserowej nie musimy w tej metodzie zapuszczać naszych włosków.

Poddawanie się depilacji z użyciem IPL nie wymaga od nas także dłuższego okresu rekonwalescencji, jak to ma miejsce w przypadku laserowej depilacji. Fakt, że nie musimy z kolei zapuszczać naszych włosków sprawia, że swobodnie możemy poddać się zabiegowi IPL także w wakacje, gdy najczęściej golimy nasze ciało.