Ludzie bywają naprawdę różni, szczególnie podczas choroby. Pewne zmiany w organizmie mogą znacząco wpływać na ludzką psychikę. Zdarza się, że pacjenci stają się agresywni i niebezpieczni dla otoczenia. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie pasów unieruchamiających. Czy są one bezpieczne dla pacjentów?
Zastosowanie pasów unieruchamiających
Zadaniem ochrony zdrowia jest zapewnienie właściwego leczenia ludzi i ratowanie życia. Niemniej jednak, każdy z nas jest inny i pewne sytuacje mogą doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji. Pacjenci w szpitalach często bywają agresywni, co niekorzystne jest dla otoczenia. Wtedy przydają się pasy skórzane do unieruchomienia pacjenta. Oczywiście, są one w pełni bezpieczne i nie zrobią krzywdy danej osobie. Ich zadaniem jest powstrzymanie pacjenta przed agresywnymi zachowaniami w stosunku do personelu medycznego czy też pozostałych pacjentów. Pasy można zakładać na kostki przy nogach, jak i na nadgarstki. Cechują się dobrą trwałością ze względu na to, że do ich produkcji wykorzystywany jest bardzo dobry materiał oraz trwałe klamry. Pasy posiadają specjalne łączniki, które mogą być stosownie regulowane. Można bez problemu je założyć, bez obawy o ich rozerwanie. Estetyczne wykonanie i wytrzymałość to główne zalety skórzanych pasów unieruchamiających pacjentów. Czasem trzeba je bezwzględnie zastosować, dlatego muszą stanowić obowiązkowe wyposażenie każdego szpitala.
Personel medyczny musi zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się w danym obiekcie. W związku z tym, niekiedy wskazane jest założenie specjalnych skórzanych pasów, mających na celu efektywne unieruchomienie agresywnego i niebezpiecznego pacjenta. Powinny się one znaleźć w szczególności na oddziałach psychiatrycznych.