Smycz dla małych psów

 

Każdy posiadacz psa, który mieszka w mieście, musi się dostosować do panujących w nim zasad. Nie można spuszczać psa w publicznym miejscu, powinien nosić kaganiec i trzeba po nim sprzątać. Zasady te dotyczą każdego psa bez względu na rasę.

Jak wyglądają smycze dla psów?

smycz dla małego psaKażda rasa psa może być niebezpieczna, bo wszystko zależy do tego w jaki sposób zostanie on wychowany. Podstawowym wyposażeniem każdego psa powinna być obroża i smycz, dzięki którym może on wyjść na spacer. Smycz dla małego psa różni się od takiej dla dużego, tylko tym, że jest krótsza. Najczęściej jest to kawałek liny, lub sznura, zakończonego metalowym zapięciem, które się przypina do obroży. Im większy pies, tym grubsza powinna być lina, bo może on ją zerwać. Małe psy mogą mieć trzy – czterometrowe smycze automatyczne, które posiadają praktyczny przycisk zwijania liny. Są one wykonane z trwałego tworzywa, którego nie przegryzie pies. W sklepach zoologicznych znajdziemy też krótkie smycze, służące do zapinania psa w samochodzie ze względu na jego bezpieczeństwo. Smycz może być łączona z obrożą, albo z wygodnymi szelkami, Bez względu na wybór modelu, każdy będzie pasował, bo posiada uniwersalny karabińczyk, którym zaczepia się małe kółeczko. Smycz dla psa jest konieczna, nawet jeżeli jest on mały. Można ją używać na spacerze, na wakacjach, a nawet w domu, kiedy na chwilę musimy zatrzymać psa w jednym miejscu. Identyczne modele smyczy i obroży, są przeznaczone dla kotów i również je kupimy w tym samym miejscu.

Psy nie potrafią od urodzenia chodzić na smyczy, dlatego trzeba je tego nauczyć. Każde zwierze się przeciw temu buntuje, ale po czasie rozumie, że to konieczne i pozwala sobie ją założyć z ochotą, bo wie, że wyjdzie na spacer. Cena zwykłej smyczy wynosi około dwadzieścia złotych.