Szybkie odkażanie pomieszczeń

W dzisiejszych czasach kładzie się duży nacisk na higienę i czystość pomieszczeń, w których przebywamy. Jest to następstwem wirusa, który objął swoim zasięgiem cały świat. Częste dezynfekowanie pomieszczeń, powierzchni i rąk, stało się normą.

Jak skutecznie odkazić pomieszczenie?

odkażanie pomieszczeńW domu możemy wykonać ozonowanie, które jest uznawane za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod na likwidowanie wszelkich drobnoustrojów. Ponadto ozon posiada silne właściwości aseptyczne i toksyczne, które powodują, że wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i pleśń są likwidowane w stu procentach. Odkażanie pomieszczeń przede wszystkim polega na wpuszczaniu do nich ozonu o dużym stężeniu. Zabieg ten musi się odbywać w pustym pomieszczeniu, ponieważ ozon jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia, ale jedynie w momencie wykonywania ozonowania i kilkanaście minut po jego skończeniu. Po około piętnastu minutach, cząsteczki ozonu rozpadają do bezpiecznej postaci, dlatego też można bez obaw wejść do pomieszczenia, bo jest on dla nas neutralny. Taką usługę świadczą specjalistyczne firmy na co dzień zajmujące się dezynfekcją mieszkań, piwnic, pomieszczeń biurowych czy hali przemysłowych. Tego typu odkażanie przeprowadza się przy użyciu generatora ozonu, który posiada średnią lub dużą wydajność. Jej wysokość dobiera się do metrażu pomieszczenia, jakie trzeba odkazić. Istnieje także możliwość samodzielnego ozonowania pomieszczeń domowych, gdyż wystarczy zakupić specjalistyczny sprzęt, którego cena zaczyna się już od około 500 zł.

Różne powierzchnie można odkażać przy pomocy specjalnych lamp ze światłem ultrafioletowym czy przeróżnych środków chemicznych, ale najskuteczniejsze jest ozonowanie. Po takim zabiegu, ginie nawet dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięćdziesiąt dziewięć procent czynników chorobotwórczych.