Truskawki w ogrodzie

Zapewne każdy z nas, a przynajmniej spora większość, uwielbia jeść truskawki. I najlepsze będą te prosto z krzaka z własnego ogródka działkowego albo od kogo zaufanego. Warto jednak wiedzieć, iż posiadanie truskawek nie kończy się na ich zasadzeniu i podlewaniu od czasu do czasu. Jak dbać o plon truskawek?

Pielęgnacja plonu truskawek

plantacja truskawekNiejednokrotnie wydawałoby się, iż truskawka potrafi wyrosnąć wszędzie. Wystarczy szczep truskawki i będzie rosnąć. Dzikie truskawki potrafią tak rosnąć, jednak plantacja truskawek o soczystym smaku i konkretnej wielkości nie jest tak błahym zajęciem. Przede wszystkim zanim, zasadzimy truskawki należy w okresie jesiennym przygotować pod nie ziemię. Dobry nawóz, a konkretnie wapnowanie gleby, aby dostosować pH gleby idealne dla truskawki, będzie kluczowe. Dopiero potem możemy je zasiać. Na wiosnę zauważymy pierwsze pędy, które ponownie będą wymagały od nas szczególnej uwagi. Kolejnym etapem dbania o tą plantację będzie nawadnianie. Truskawka, która nie ma odpowiedniej ilości wody urośnie mała, a nawet roślina uschnie. Wydawałoby się, iż nie potrzebują wiele wody, a prawda jest inna, ponieważ truskawki potrzebują jej sporej ilości. W trakcie dbajmy też o to, aby nie atakowały ich ślimaki i inne insekty, które mogą je zjeść. Dodatkowo kiedy już zbierzemy cały plon truskawki od razu po tym musimy przygotować je na kolejny rok. W innym wypadku praca z poprzedniego roku może przepaść.

Posiadanie w ogrodzie truskawek to naprawdę rewelacyjna myśl. Nie są one w prawdzie aż tak łatwe w pielęgnacji, jednak odpowiednio nawożone i nawadniane wydadzą soczyste i duże owoce. Każdy kto wejdzie do naszego ogrodu będzie chciał ich skosztować, ponieważ jest to naprawdę pyszny rarytas, a do tego prosto z ogrody.