Typowe pojemniki na psie odchody

Posiadanie psa jest z pewnością ważna kwestią dla wielu z nas, ale poza przyjemnościami wiąże się to także z obowiązkami. Psy nie załatwiają swoich potrzeb do kuwety jak koty, zatem trzeba je wyprowadzać na zewnątrz na spacer nawet kilka ray dziennie.

Do jakich pojemników wrzuca się psie odchody?

pojemniki na psie odchodyJeżeli mamy ogród wokół domu, to przeważnie w nim pies załatwia swoje potrzeby, ale kiedy mieszkamy w mieście, to pozostają nas spacery z pupilem po okolicznych parkach. Obecnie obowiązuje prawo, które zabrania spuszczania psa ze smyczy, chyba, że będzie w kagańcu oraz jest nakaz sprzątania odchodów po swoim psie. Za nieprzestrzeganie tego prawa grożą surowe kary, zatem większość właścicieli się dostosowuje do nich. Żeby było możliwe skuteczne sprzątanie, to w wielu parkach zostały zamontowane specjalne pojemniki na psie odchody, które są widocznie oznakowane. Należy do nich wrzucać wyłącznie psie kupy, ponieważ są one do tego dostosowane. Wiele dostępnych w przestrzeni publicznej modeli koszy posiada na wyposażeniu specjalne łopatki, woreczki lub rękawiczki foliowe, które w znacznym stopniu ułatwiają wyrzucanie odchodów w higieniczny sposób. Kosze te przeważnie są wykonane z tworzywa sztucznego lub ocynkowanej blachy. Są dostosowane do takich odpadów i łatwe w obsłudze. Co najważniejsze – posiadają zadaszenie, dzięki czemu wewnątrz pojemników nie gromadzi się deszczówka. Coraz częściej takie kosze może spotkać na prywatnych terenach działkowych czy osiedlowych, gdzie mieszkańcy chcą się cieszyć czystym trawnikiem.

Przeważnie Urzędy Miasta zakupują takie pojemniki na odchody, gdyż służą one ogółowi społeczeństwa. Przede wszystkim są estetyczne i można je znaleźć w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach, zatem nie będą szpeciły miejskiego krajobrazu.