Uchwyt na urządzenia mobilne

Montaż urządzenia nawigacyjnego czy kamery w kabinie ciężkiego pojazdu przemysłowego nieraz może graniczyć z cudem. Pulpity kabin nie są bowiem przystosowane do instalacji urządzeń elektroniczych, a ich budowa często utrudnia improwizowany montaż uchwytów czy przestrzeni przeznaczonych właśnie na takie wyposażenie.

Magnetyczny uchwyt na urządzenia przenośne

uchwyt samochodowy magnetycznyKierowcy pojazdów przemysłowych, którzy potrzebują dostępu do sprzętu nawigacyjnego czy też rejestratorów jazdy coraz częściej sięgają po magnetyczne uchwyty do montażu urządzeń elektronicznych. Każdy uchwyt samochodowy magnetyczny może być ulokowany w dowolnym miejscu na pulpicie samochodu lub też nawet na suficie czy bocznych ścianach pojazdu, dzięki możliwości szybkiego przymocowania uchwytu do dowolnej metalowej powierzchni. Magnesy umieszczone na podstawie uchwytu są na tyle silne, iż odczepienie uchwytu w trakcie jazdy, lub też jego przesuwanie pod wpływem silnych wstrząsów nie zdarza się niemal w ogóle. Co więcej, regulowany wysięgnik uchwytu może być dowolnie obracany i dopasowywany tak, by urządzenie w uchwycie było łatwo dostępne i wygodne do użycia, aczkolwiek w żaden sposób nie przeszkadzało kierowcy i nie ograniczało widoczności w trakcie jazdy. Uchwyty na telefony i urządzenia przenośne o podobnych rozmiarach są najczęściej wybierane przez kierowców, aczkolwiek równie często korzystają oni z wariantów o większych rozmiarach, przeznaczonych do przewożenia nawigacji samochodowych lub kamer rejestratorów.

Uchwyty są bardzo tanim akcesorium, a dostępne są w każdym sklepie motoryzacyjnym czy elektronicznym. Mimo prostoty, niejednokrotnie okazywały się ogromną pomocą dla kierowców nie mających możliwości montażu nawigacji czy wyposażenia dodatkowego w samochodzie.