Usługa profesjonalnego prania dywanów z różnych materiałów

W dywanie gromadzą się różne zanieczyszczenia. Jest to nie tylko kurz, ale również resztki jedzenia. To sprawia, że w dywanie rozwijają się chorobotwórcze drobnoustroje. Pleśnie, grzyby, bakterie mogą wywoływać reakcje alergiczne. Często szukamy przyczyny takich problemów, a nie zwracamy uwagi na to, że dywan w salonie nie był prany od kilku lat. Samo odkurzanie dywanu nie wystarczy. Można to bardzo łatwo sprawdzić.

Trzepanie mechaniczne dywanu przed jego praniem

pranie dywanów BiałystokWystarczy odkurzyć dywan, a następnie spróbować go wytrzepać. Pomimo odkurzania z dywanu uwolni się całe mnóstwo kurzu i innych zanieczyszczeń. Najlepszą metodą wyprania dywanu jest oddanie go do profesjonalnej pralni. Takie pranie wcale nie jest bardzo kosztowne, a sprawi, że dywan będzie wyglądał jak nowy. Wiadomo, że dywany wykonane są z różnych materiałów. Dlatego pranie dywanów Białystok nie odbywa się za każdym razem tak samo. Najpierw zawsze pobierana jest próbka dywanu i wykonywany jest test środków chemicznych. Gdyby doszło do odbarwienia próbki, jej zniszczenia, dany środek chemiczny nie byłby użyty do wyprania konkretnego dywanu. Dopiero po pozytywnym przejściu takiej próby można wyprać dywan. Zanim to jednak nastąpi dywan musi zostać mechanicznie wytrzepany. W dywanie zawsze gromadzą się różne resztki.

Gdyby dywan nie został wytrzepany za pomocą specjalnej maszyny automatycznej, to niestety resztki te rozpuściłyby się i mogłyby jeszcze bardziej zanieczyścić dywan, doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów (zwłaszcza resztki żywności). Dopiero dokładnie wytrzepany dywan może zostać poddany praniu w specjalnej pralce. Cały proces trwania dywanu może trwać nawet kilka dni, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Profesjonalna pralnia sprawi, że dywan znowu nabierze kolorów, będzie suchy i pięknie pachnący.