Uwaga na oszustów-detektywów

Większości osób oszuści kojarzą się tylko i wyłącznie z drobnymi przestępstwami i wyłudzeniami. Coraz częściej jednak działają oni na o wiele szerszą skale żerując na naiwności i łatwowierności nawet wielkich firm i korporacji. warto iść do detektywa.

Detektyw może nam pomóc.

prywatny detektywIch właściciele nie spodziewają się bowiem, że ktoś może podszywać się pod poważną działalność gospodarczą i oszukiwać na wielotysięcznych umowach.
Całe szczęście mi udało się o tym przekonać w odpowiednim momencie. Jestem właścicielem średniej wielkości firmy budowlanej która od lat prosperuje na polskim rynku. Nigdy nie miałem problemu z kontrahentami i podwykonawcami, zawsze ceniłem sobie współprace z każdym kogo spotkałem. Nie uważałem więc zbytnio na podawane przez nich dane i ich wiarygodność, ponieważ nawet nie pomyślałem o tym, że mogą mnie oszukać. Jednak całe szczęście podczas jednej z rozmów z właścicielem pewnej firmy coś mnie tknęło. Zawsze miałem wyczucie co do ludzi których spotykam. Dlatego właśnie przed zawarciem wiążącej umowy z tym kontrahentem, odwiedziłem pobliskie biuro detektywistyczne w Warszawie. Kiedyś bowiem korzystałem z ich usług podczas rozwodu i wtedy bardzo profesjonalnie wywiązali się z powierzonego im zadania. Prywatny detektyw z którym rozmawiałem powiedział, że często przychodzą do nich ludzie zlecający weryfikacje różnych firm, ponieważ coraz bardziej powszechne są przestępstwa w tej branży. Upewniło mnie to, ze dokonałem właściwego wybory. Po kilku dniach skontaktowała się ze mną agencja detektywistyczna z której usług skorzystałem i przekazała mi wiele ciekawych informacji. Okazało się bowiem, że firma z którą chciałem zawrzeć umowę nie jest godna zaufania. Miała bowiem na swoim koncie wiele długów, a jej właściciel był już notowany za oszustwa w obrocie gospodarczym.
Gdyby nie to, że detektyw zdobył dla mnie te informacje, to z cała pewnością podpisałbym tą umowę. Straciłbym wtedy wiele tysięcy złotych i mogłoby to doprowadzić moją firmę do upadku. Niech moja historia będzie przestrogą dla innych przedsiębiorców.”