W jaki sposób rozpoznać swój typ sylwetki

Kiedy mamy podobny gust z naszą przyjaciółką bywa, że robimy raz na jakiś czas wymianę ciuchów, ale jednak okazuje się, że my wcale nie wyglądamy tak dobrze w tych ubraniach, jak wygląda nasza przyjaciółka. Często w takich momentach czujemy się gorsze, choć zupełnie niepotrzebnie. Od czego zależą te różnice i skąd mamy wiedzieć w takim razie w czym będzie nam ładnie?

Różne typy sylwetek

typy sylwetki testTo, że na Kasi dane spodnie będą się prezentowały rewelacyjnie nie oznacza, że na Zosi również. Dotyczy to zresztą każdego typu garderoby. W jednej sukience będziemy prezentowały się zjawiskowo podczas, gdy ta sama kreacja jakiejś innej kobiecie jedynie podkreśli mankamenty jej figury. Dzieje się tak ponieważ każda z nas ma inny rodzaj figury, a aby dobrze prezentować się w ubraniach warto je dobierać właśnie do naszego typu. Istnieją różne typy sylwetki test który możemy znaleźć w internecie pomoże nam zweryfikować nasz typ i sprawi, że nauczymy się na jego podstawie dopasowywać do siebie garderobę. Taka wiedza umożliwi nam bardziej świadome zakupy i jest niezwykle pomocna zwłaszcza, gdy lubimy robić je przez internet. Przykładowo jeżeli wiemy, że dżinsy rurki pasują do naszej sylwetki wówczas nie musimy ich przymierzać. Wystarczy zamówić odpowiedni rozmiar i tyle ponieważ z góry wiemy już, że będą na nas dobrze leżały. 

Pośród typów sylwetek najpopularniejszymi są oczywiście klepsydra, gruszka, jabłko, odwrócony trójkąt, oraz tuba, jednak tak naprawdę typy sylwetek można rozdzielić na znacznie więcej niż te podstawowe. Przyglądając się rysunkom podglądowym może się okazać, że nasza sylwetka pasuje do dwóch typów, a to z kolei potrafi jedynie skomplikować całą sytuację. Dlatego najlepszym sposobem na sprawdzenie tego dokładnie jest po prostu wykonanie testu.