W jakim celu stosuje się kurtyny pcv?

Zastosowanie kurtyn pcv jest niezwykle uniwersalne. Oddzielają od siebie pomieszczenia, stanowią ochronę przed szkodnikami, ułatwiają poruszanie się na magazynie między działami. Z racji tego, że materiał nie pochłania brudu, ani wilgoci są łatwe w czyszczeniu.

Zastosowanie kurtyn pcv na magazynach

kurtyna z pasów pcvW magazynach powszechnie stosuje się kurtyny pcv. Taka kurtyna z pasów pcv pełnić może rolę ściany, która oddzielać będzie od siebie pomieszczenia. Często stosowana jest w różnego rodzajach chłodniach. Ze względu na ich właściwości i wagę są solidną barierą, zatem odporne są na wiejący wiatr. Kurtyna z pasów stanowi również ułatwienie w przemieszczaniu się między różnymi działami magazynu, ponieważ stanowi swego rodzaju drzwi. Dzięki swojej elastyczności możliwe jest swobodne przechodzenie pod nią lub przejeżdżanie wózkiem widłowym. Montaż takiej kurtyny jest niezwykle prosty. Zastosowanie kurtyny ma wiele pozytywnych skutków. Wspaniale nadaje się w przegrodach w bramach, w chłodniach czy przegrodach spawalniczych. Stanowią swego rodzaju barierę ochronną. Rodzaj kurtyny dobierany jest do ich zastosowania i środowiska eksploatacji. Inny rodzaj będzie zastosowany w bezpośrednim kontakcie z żywnością, a inny w środowisku spawalniczym. Pasy pcv mają również różną odporność jeśli chodzi o temperaturę. Przed zakupem należy dokładnie określić warunki, w jakich kurtyna będzie stosowana. Standardowa kurtyna nadaje się do środowiska z temperaturą od -15°C do +50°C.

Zastosowanie kurtyny z pasów pcv jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w magazynach. Materiał, z którego wykonana jest kurtyna jest niezwykle elastyczny, ale jednocześnie trwały. Ponadto materiał jest łatwy w czyszczeniu. Może stanowić zabezpieczenie przed owadami czy szkodnikami.