Wkład kwasoodporny i kominek gazowy

 

Lubię jak u mnie w domu jest ciepło. Często mam ustawiona bardzo wysoka temperaturę ogrzewania, a poza centralnym kotłem mam również kominek. To ładny akcent w pokoju dziennym, a przy tym jak chcę się szybko zagrzać to rozpalam kominek i gotowe.

Wkład kwasoodporny dopasowany do kominka

wkład do komina kwasoodpornyJednak żeby tak było to musiałam kupić sobie dobry sprzęt. Miałam wybraną kamienna obudowę kominka, jak i sam kominek, kupiła, rury wentylacyjne, kratki, nawet pogrzebacz i środek do czyszczenia szyby kominka. Jednak sprzedawca w sklepie zapomniał mi powiedzieć, że potrzebny jest też mi wkład kominkowy. Bez niego nie da się użytkować gazowego kominka. Dopiero ekipa montująca kominek mi o tym powiedziała. Kupiłam zatem jak najszybciej wkład do komina kwasoodporny, bo ten jest dedykowany do takich kominków, jak również do olejowych. Wkład jest wykonany z dobrej jakości materiału, dzięki czemu nie muszę się martwić, że coś będzie nie tak. Wkład kwasoodporny musi być także dopasowany do wielkości i kształtu kominka, bo one bywają różne. Mój akurat jest narożny, więc jest to kształt niestandardowy. Nie wszędzie można znaleźć taki wkład, ale mi akurat się udało, bo w sklepie budowlanym były takowe. Szybko naprawiłam swój błąd i przyniosłam wkład do ekipy remontowej. Nie było przerwy w pracy, bo zajęli się w międzyczasie czymś innym. Dobrze, że udało mi się wszystko szybko załatwić. Widziałam, że wygląda to dobrze i zaraz po montażu można przygotować kominek do obłożenia kamieniem.

Mój nowoczesny kominek gazowy jest dobrym zakupem. Grzeje bardzo przyjemnie i szybko się nagrzewa, więc zapewnia mi dużo ciepła w domu. Nic się z nim nie dzieje, nie ma żadnych uszczerbków, a dym wylatuje na zewnątrz, a nie do pomieszczenia, czyli tak jak to powinno wyglądać.