Właściwości zdrowotne i nie tylko oleju rokitnikowego

 

Wiedza o cudownych właściwościach oleju z rokitnika przekazywana była od dawna. Wiedziały o nim już nasze babcie i prababcie, które to korzystały z niego nie tylko w celach spożywczych, ale również i upiększających. Warto więc dowiedzieć się kilku rzeczy o możliwościach tego produktu.

Olej z rokitnika dla każdego

olejek rokitnikowyRokitnik to roślina o wielu możliwościach, ale to skomponowany z niej olej jest naprawdę wspaniałym produktem. Po pierwsze zawiera w sobie wiele substancji prozdrowotnych takich flawonoidy, fitosterole albo związki fenolowe. Nie można też zapomnieć o witaminach A, B i C oraz kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6. Olejek rokitnikowy wpływa również na skórę, ponieważ spłyca on już istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Warto również wspomnieć o tym, iż w związku z jego bogactwem składowym jest on antybakteryjny, przeciwzapalny oraz przyspiesza rekonwalescencję skóry w przypadku otarć. Można powiedzieć, iż olej ten jest źródłem młodości. Jednak poza właściwościami dodającym urody i odejmującymi lat spójrzmy również na te zdrowotne. Olej z rokitnika wpływa pozytywnie na wysoki cholesterol, pomaga w leczeniu zgagi, a także wrzodów żołądka. Mimo wszystko jak przy każdym produkcie naturalnym i nie tylko należy mieć na uwadze, iż niektóre osoby nie mogą korzystać z danego produktu. W przypadku tego olejku osoby cierpiące na kamicę żółciową, z problemami z wątrobą i trzustką powinny być ostrożne przy przyjmowaniu tego oleju. Dobrze byłoby zapoznać się z opinią lekarza.

Olej z rokitnika to idealny sposób na odmłodzenie się oraz utrzymywanie zdrowego organizmu. Zawiera on szereg bardzo wartościowych substancji prozdrowotnych, witamin oraz kwasów tłuszczowych, które zapewniają spektakularne efekty w trakcie użytkowania go.