Własne doświadczenia z dotacjami z unii

Nigdy nie widziałem się jako pracownik wielkich korporacji pracujący w ustalonych godzinach. Nie lubię być przywiązany do danego miejsca i pracować na cudze konto. Dotacje unijne są ciężkie do pozyskania.

Dotacje unijne-jak pozyskać?

dofinansowania z UniiLubie się rozwijać swoim torem, współpracując z innymi ludzi dążyć do określonych celów. Wtedy czuje, że mam kontrole nad swoim życiem i sam o sobie decyduje, a nie jak robot wykonuje cudze polecenia.
Dlatego zdecydowałem, że założę własna, jednoosobową działalność gospodarczą i usamodzielnię swoje działania. Jedyne co mnie powstrzymywało na początku to wizja, że będę musiał wziąć kredyt, a później przez długie lata go z odsetkami spłacać. Wiedziałem, że razem z składkami ZUS i innymi podatkami może to mnie przerosnąć, szczególnie w pierwszych latach prowadzenia działalności. Dlatego niezmiernie się ucieszyłem kiedy doszła do mnie wiadomość, że w urzędzie pracy można otrzymać dotacje unijne na rozpoczęcie działalności. Od razu więc ruszyłem aby zarejestrować się jako bezrobotny, bowiem tylko i wyłącznie z takim statusem można ubiegać się o taką pozyskiwanie dotacji unijnych. Na pierwszej rozmowie z doradcą zawodowym od razu powiedziałem, że chcę założyć własną działalność. Dzięki temu pomógł mi on od razu dobrac odpowiedni dla mnie profil którego potrzebowałem. Trzeba było mieć bowiem profil pierwszy, ponieważ tylko on pozwalał na walkę o dofinansowania z unii. Dalej było już tylko spotkanie w centrum wspierania samozatrudnienia i wypełnianie wniosku. Na początku nie wiedziałem jak napisać projekt o dofinansowanie, ale miłe panie z urzędu wszystko mi powiedziały i bez problemu wszystko zrobiłem.

Na odpowiedź musiałem poczekać pełny miesiąc, nie powiem był to okres nerwów, ponieważ nie mogłem wtedy pracować bo cały czas musiałem być bezrobotny. Jednak całe szczęście wszystko skończyło się dobrze i już kilka dni później pieniądze były na moim koncie.