Wojna o miejsca parkingowe

Kupiłem nowe mieszkanie na niedawno wybudowanym osiedlu bloków. Myślałem, że kupując nowe mieszkanie z miejscem parkingowym, nie będę musiał się o nic martwić. Niestety, kiedy się wprowadziłem, okazało się, że trwa wojna parkingowa między mieszkańcami osiedla.

Słupki wprowadziły pokój na osiedlu

u12cDeweloper, który był odpowiedzialny za budowę osiedla, nie zapewnił wystarczającej dla wszystkich ilości miejsc parkingowych. Parking nie był w żaden sposób zabezpieczony, więc korzystali z niego wszyscy, niezależnie od tego, czy mieli wykupione miejsca. Po skardze, złożonej do spółdzielni mieszkaniowej, otrzymaliśmy powiadomienia listowne, że poszczególne miejsca parkingowe zostaną oddzielone słupkami u12c oraz zabezpieczone blokadami typu motyl na kłódkę. Ucieszyłem się, kiedy o tym przeczytałem, byłem pewny, że słupki skutecznie uniemożliwią parkowanie osobom nieupoważnionym. Są one wykonane ze stalowych rur oraz wbetonowane w chodnik na stałe. Jedynym nieudogodnieniem, był fakt, że na czas prowadzonych prac, musiałem znaleźć inne miejsce do zostawienia mojego pojazdu na noc. Na szczęście montaż słupków trwał tylko dwa dni, więc nie było to dużym problemem. Po zakończeniu prac, wszyscy otrzymaliśmy kłódki, z przypisanym na stałe miejscem, według informacji zawartych w umowie kupna mieszkania. Jednemu z mieszkańców nie spodobała się ta zmiana i chciał to zamanifestować, wjeżdżając swoim autem, w inne, stojące na parkingu. Na szczęście, zamontowane słupki są bardzo wytrzymałe i zatrzymały, rozpędzone auto, lekko tylko się przechylając.

Teraz, kiedy wracam do domu, mam pewność, że moje miejsce parkingowe stoi puste. Nie muszę już jeździć po całym osiedlu w poszukiwaniu wolnego kawałka chodnika, czy zostawiać auta w miejscu niedozwolonym, narażając się na mandat. Nasza spółdzielnia mieszkaniowa spisała się znakomicie.