Wybór między dyskami HDD a serwerami NAS

serwer cloud storage hdd

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do przechowywania w chmurze ważne jest zrozumienie różnic między urządzeniami NAS a dyskami twardymi. Ostatecznie wybór będzie oparty na naszych potrzebach biznesowych i poziomie danych, które musimy przechowywać. Poniżej znajduje się lista typowych wymagań dotyczących przechowywania. W artykule omówiono również dyski HDD i urządzenia NAS. To jest przegląd różnych rodzajów opcji przechowywania oraz ich zalet i wad.

Charakterystyka serwerów cloud storage hdd

serwer cloud storage hddDyski twarde to dyski o pojemności co najmniej dwóch terabajtów. Są idealne do aplikacji do przechowywania danych na dużą skalę, tworzenia kopii zapasowych i nadmiarowości. Chociaż dysk twardy o największej pojemności to 20 TB, w rzeczywistości ma mniej miejsca niż reklamowano ze względu na system operacyjny, struktury systemu plików i procedury nadmiarowości danych. Dysk twardy 16 TB to odpowiedni rozmiar dla przeciętnego użytkownika, ale nie jest to dobry wybór dla graczy lub przedsiębiorstw. Zalety przechowywania w chmurze są oczywiste: nigdy nie będziemy musieli utrzymywać ani płacić za żaden sprzęt. Bez względu na to, jak duża lub mała jest nasza firma, możemy bezproblemowo zwiększać i zmniejszać pojemność swojej pamięci masowej, a także możemy postawić na serwer cloud storage hdd. W przeciwieństwie do kupowania i utrzymywania własnego sprzętu, możemy również łatwo budżetować, ponieważ musimy uiścić tylko miesięczną lub roczną opłatę abonamentową. Co więcej, przechowywanie w chmurze jest bezpieczne. Bezpieczeństwo jest głównym problemem, jeśli chodzi o usługi oparte na chmurze.

Istnieje wiele korzyści z używania zewnętrznych dysków twardych do przechowywania w chmurze. Na przykład nie musimy się martwić, że pamięć sieciowa lub połączenie internetowe nie będą działać podczas pracy nad plikami. Będziemy mieć również pewność, że tylko my wiemy, co znajduje się na dysku twardym. A jeśli korzystamy z komputera publicznego, możemy przechowywać swoje pliki w ognioodpornym sejfie bez konieczności wprowadzania danych uwierzytelniających do przechowywania w chmurze.