Wybór płyt poliwęglanowych na szklarnię

Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych domową uprawą roślin. Bardzo często decydują się one na budowę własnej szklarni. W takiej sytuacji skorzystać mogą zarówno z gotowych ofert, jak i samodzielnie wykonać konstrukcję. W tym ostatnim przypadku muszą wybrać odpowiednie materiały takie jak na przykład płyty z żywicy poliwęglanowej, które są najchętniej stosowane w budowie struktur do hodowli roślin.

Płyty z poliwęglanu na szklarnię

płyty poliwęglanoweBudowa własnej szklarni jest stosunkowo prosta, jeżeli tylko posiada się odpowiednie materiały. Oczywiście skorzystać można także z gotowych konstrukcji tego typu, są one jednak zazwyczaj o wiele droższe. Dlatego też warto wcześniej zaopatrzyć się w płyty poliwęglanowe. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, do których należą płyty lite, komorowe i kanalikowe. Różnią się one właściwościami termoizolacyjnymi, a także przypuszczającymi światło. Do klasycznej szklarni bardzo dobrze nadawać się będą najzwyklejszy płyty lite. Wybierać można spośród różnego typu zabarwienia. Nie poleca się w przypadku hodowli roślin płyt w pełni przepuszczający światło. Mogą one prowadzić do nadmiernego wzrostu temperatury w środku, a także poparzeń roślin. Dlatego też, jeżeli tylko jest to możliwa o wiele lepiej zaopatrzyć się w płyty o barwie mlecznej. Przepuszczają one odpowiednią ilość światła, jednak rozpraszają je przy tym, co sprawia, że jest ono bardziej przyjazne dla liści oraz kwiatów.

Samodzielna budowa szklarni nie jest wcale tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zakupić odpowiednie materiały, w tym specjalne płyty z poliwęglanu. Dobierając ich odpowiednią strukturę, a także kolor można uzyskać optymalny efekt, dzięki któremu hodowane rośliny będą rozwijać się prawidłowo bez konieczności dodatkowego zacieniania wnętrza.