Wygodne odkurzanie basenu

 

Kąpiel we własnym basenie w ogrodzie to fantastyczne doświadczenie szczególnie w upalne letnie dni. Żeby jednak korzystanie z basenu było bezpieczne, higieniczne i przyjemne, konieczne będą regularne prace porządkowe. W wodzie bardzo łatwo namnażają się glony, których pożywką są znajdujące się tam zanieczyszczenia. Jak zatem dbać o własny akwen wodny?

Sprawne sprzątanie basenu

profesjonalny odkurzacz basenowyPodstawą w funkcjonowaniu basenu jest odpowiedni system filtracji wody. Instalacja ta musi być dopasowana do wielkości i pojemności zbiornika, a więc wystarczająco wydajna. Większe zabrudzenia dryfujące po powierzchni wody wychwytywane są przez skimmery, pozostałe zanieczyszczenia zatrzymują się na filtrze. Niestety to nie wszystko. Pomimo wydajnej filtracji na dnie zbiornika gromadzi się osad, który wymaga regularnego sprzątania i usuwania. Osad powstaje także na ścianach zbiornika i tam również wymaga czyszczenia. W innym wypadku bardzo szybko rozmnożą się algi, a woda w basenie stanie się mętna i nie będzie zachęcała do kąpieli. Aby szybko i sprawnie pozbyć się zanieczyszczeń z dna i ścian akwenu przyda się profesjonalny odkurzacz basenowy. Urządzenie to niczym nie różni się od klasycznego odkurzacza domowego, poza tym, że zasysa brud bez konieczności spuszczania wody ze zbiornika. Pozwala to na duże oszczędności na rachunkach za wodę, jak również przyczynia się do ochrony środowiska. Profesjonalny odkurzacz basenowy może być modelem ręcznym lub automatycznym, w zależności od tego, ile czasu i energii jesteśmy w stanie poświęcić na prace porządkowe. Model urządzenia warto dopasować pod kątem wielkości zbiornika.

Jeśli nie przeraża nas fizyczna praca przy ręcznym odkurzaniu i dysponujemy wystarczająca ilością wolnego czasu, który możemy poświęcić regularnym czynnościom porządkowym, w zupełności wystarczy model ręczny. Jeśli natomiast chcemy móc cieszyć się nieskazitelnie czystym zbiornikiem, ale nie możemy pozwolić sobie na czasochłonne sprzątanie, wyręczy nas odpowiednio zaprogramowany automat.