Wykorzystanie rejestratorów samochodowych

Coraz więcej osób przemieszcza się przy użyciu samochodu osobowego. Jest to spowodowane podnoszeniem się jakości oraz komfortu życia statystycznych obywateli. Wiele osób wykorzystuje również auto jako narzędzie pracy. Przykładem mogą być przedstawiciele handlowi, którzy spędzają wiele godzin w samochodzie przemieszczając się na spotkania biznesowe.

Rejestracja obrazu podczas jazdy

rejestratory samochodoweZarówno w jednym jak i drugim przykładzie może zachodzić konieczność udokumentowania podróży. Może być to podyktowane chęcią realizacji filmu z podróży lub coraz częściej staje się wymogiem firm, w których jest zatrudniona dana osoba. Do tego celu wykorzystywane są rejestratory samochodowe, których jest coraz więcej na rynku. Posiadają one szereg parametrów, które wpływają na jakość rejestrowanego obrazu. Jednym z najważniejszych parametrów jest rozdzielczość rejestrowanego obrazu, która w dużej mierze zależy od sensora. Niemniej ważnym elementem jest przekątna ekranu, w który często wyposażone są rejestratory. Na ekranie wyświetlane są bieżące ustawienia a także obraz w czasie rzeczywistym. Pozwala to w intuicyjny sposób na zmianę ustawień a także podgląd tego co zostało zapisane w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci. Tutaj dochodzimy do kolejnego istotnego parametru, którym jest ilość wbudowanej pamięci lub możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci zewnętrznymi kartami.

Jakość rejestrowanego obrazu zależy również od takich parametrów jak: kąt widzenia, format zapisu i tym podobne. Wiele kamer jest wyposażonych we wbudowany mikrofon, który umożliwia również rejestrowanie dźwięku. Bardzo przydatny jest również uniwersalny sposób zasilania, który wykorzystuje port USB. W zestawie z rejestratorem można zakupić również uchwyt mocujący czy dodatkową kartę pamięci.