Wymiana okien – kiedy jest konieczna?

Okna są rzeczą niezbędną w każdym domu. Drewniane czy PCV, w ścianie czy na poddaszu- najważniejsze, żeby były dobrej jakości. Jednak z czasem okna jak wszystko ma prawo się zniszczyć i nie służyć nam już tak dobrze. Kiedy niezbędna okaże się wymiana okien na nowe, lepsze?

Wymiana okien starych na nowe

okna pcv bydgoszczZ pewnością wiele osób wymieniało okna ze starych drewnianych, na nowe plastikowe. Jednej były mało szczelne, przez co w pomieszczeniach było bardzo zimno, a rachunki za ogrzewanie rosły. Nowoczesne okna z PCV nie miały takich wad. Ponadto nie trzeba było ich konserwować tak jak drewna, i nie było ryzyka że zmurszeją czy pojawi się na nich osad. Okna wymienia się także oczywiście wtedy, kiedy szyba jest pęknięta lub zbita. Nie można sobie pozwolić na takie okno w domu. Wymiana szyby często jest nieopłacalna, więc lepiej wymienić całe okno wraz z ramą.  Okna należy wymieniać również wtedy kiedy pojawiają się nieszczelności. Jeśli czujemy że okno przepuszcza chłód z dworu to możemy się posiłkować uszczelkami czy silikonami. Jeśli to nie pomoże to pozostaje nam wymienić lub wyregulować okna. Okna mają zazwyczaj gwarancję na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. jednak w ciągu użytkowania mogą się w jakiś sposób odkształcić, stracić swoje walory. Wtedy nie warto czekać aż będą w jeszcze gorszym stanie, tylko od razu kupić nowe okna do wymiany. Wymiana może też nastąpić z przyczyn estetycznych. Na przykład chcemy wymienić okna PCV na okna aluminiowe, bo po remoncie stare nie pasują.

Bez względu na to co było powodem wymiany okien to nie należy z tym, czekać, aż okna nie będą spełniały swoich funkcji dobrze. Lepiej kontrolować ich stan techniczny i w razie nieprawidłowości od razu zabierać się za ich likwidację. Zapłacimy mniej, a efekt będzie lepszy.

Najnowsze informacje na www.iokno.eu