Zaawansowana kamera samochodowa

Jak przydatnym narzędziem są samochodowe kamery przekonaliśmy się już po pierwszej interwencji, jaką wykonaliśmy pojazdem wyposażonym w takie urządzenie. Pierwsza kamera była jednak dość prosta, i nie miała zbyt wysokiej jakości obrazu, więc mimo oczywistej przydatności, w końcu zdecydowaliśmy się na wymianę na lepszy model.

Najnowocześniejsze kamery do samochodów

nowoczesna kamera do samochodu - cenaProste kamery umożliwiały jedynie rejestrację obrazu z jazdy, i niekoniecznie dobrze spisywały się podczas jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych. Bardziej rozbudowane kamery nie mają tego mankamentu, gdyż są wyposażone w wiele urządzeń elektronicznych i filtrów, które na bieżąco oczyszczają obraz ze zniekształceń i wyostrzają, zwłaszcza podczas szybkiej jazdy. Oczywistym wyborem do każdego pojazdu interwencyjnego była więc nowoczesna kamera do samochodu – cena takiego urządzenia była zauważalnie wyższa niż ceny prostego sprzętu, aczkolwiek jakość i możliwości były równie większe. Profesjonalne kamery, które obecnie działają we wszystkich używanych przez nas pojazdach, rejestrują nie tylko obraz, ale również i prędkość pojazdu, jak również czas jazdy i położenie. Mają one bowiem wbudowane nadajniki GPS, dzięki którym możliwe jest monitorowanie położenia samochodu, ale również pomiar bieżącej prędkości. Owe dane mogą być uwzględnione na nagraniu z kamery, dzięki czemu może ono być wykorzystane w dowolnym postępowaniu powypadkowym czy pointerwencyjnym.

Przydaje się niejednokrotnie zawodowym kierowcom i kurierom, wyznaczającym nowe trasy dojazdu na miejsca docelowe. Nowoczesne kamery nie są większe niż starego typu urządzenia, i mogą być montowane na dokładnie takich samych uchwytach. Wiele urządzeń ma jednak możliwość montażu bez potrzeby zakupu takowego sprzętu.