Zabieg zakładania koron w Olsztynie

 

Systematyczne wizyty u stomatologa polegające na profilaktycznym badaniu jamy ustnej i przeglądzie uzębienia potrafią uchronić przed wieloma przykrymi dolegliwościami, podobnie jak i właściwa higiena. Jednak czasem zabiegi u dentysty są nieuniknione.

Uzupełnienie protetyczne w postaci koron zębowych

korony zębowe olsztynUbytki w uzębieniu mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Jednym z najpowszechniejszych jest brak lub niewłaściwa higiena jamy ustnej. Może to być również związane z wypadkiem, chorobą czy utratą zębów podczas uprawiania sportu. W takich wypadkach korony zębowe olsztyn są często jedynym skutecznym rozwiązaniem. Jeśli następuje trwały ubytek zęba czy zębów konieczne jest najpierw założenie implantów na ich miejsca, a następnie należy zaczekać kilka miesięcy na na zagojenie tych miejsc. Zakłada się wtedy koronę tymczasową, którą później zastępuje się właściwą. Koronę można jednak założyć na zęby istniejące, jeżeli na przykład ząb jest słaby i istnieje poważne ryzyko jego złamania – w ten sposób jest chroniony. Mogą one też być stosowane w przypadku zębów, które uległy zniekształceniu, ale są zdrowe i nie ma potrzeby ich usuwania. Najpopularniejsze rodzaje koron to te ceramiczne, ponieważ są najbardziej zbliżone do tego, jak wyglądają zęby prawdziwe pod względem formy i koloru. Popularne są również te wykonane z porcelany połączonej ze złotem, których używa się na zęby zniszczone próchnicą. Czasem używa się również koron akrylowych, a stosunkowo najrzadziej obecnie stosowane są te wykonane z metalu.

Należy pamiętać, że najważniejsza jest profilaktyka uzębienia, ale jeżeli pojawi się niepokojący problem należy jak najszybciej udać się na wizytę do dentysty. W wielu przypadkach zniszczone zęby albo ich ubytki zastępowane są specjalnymi koronami.