Zalety podłogi z drewna

 

Drewniane podłogi zachwycają od lat. Nie wychodzą z mody, nawiązują zarówno do tradycji, jak i do aktualnych trendów. Rewelacyjnie sprawdzą się zatem zarówno w mieszkaniach urządzonych klasycznie, jak i modernistycznie. Warto kupić podłogę od sprawdzonej firmy, aby mieć pewność, że będzie nam służyła w dobrym stanie przez wiele długich lat i nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Czym się kierować przy wyborze podłogi

podłoga tarkettPrzy wyborze podłogi warto kierować się swoimi upodobaniami. Podłoga Tarkett musi nam się podobać. Dobrze byłoby, aby wykazywała odpowiednią trwałość i była bezproblemowa w zakresie utrzymania czystości. Największą popularnością cieszą się podłogi z drewna, kamienia naturalnego, płytek, a także podłogi panelowe. Pamiętajmy o tym, że podłogę układa się raz na długi czas. Nie oszczędzajmy zatem na niej w sposób przesadny. Odpowiednie ułożenie podłogi jest bardzo ważne. Należy zatem zrobić to precyzyjnie i zadbać o takie detale jak odpowiednie łączenia, estetyczne fugi. Na podłodze można położyć dywan. Będzie chronił parkiet przed ewentualnym uszkodzeniem. Nie musimy jednak zakrywać całej podłogi. Dla przykładu – w salonie dywan można położyć tylko tam, gdzie stoi stół. Nogi stołu nie będą wówczas rysowały podłogi. Parkiet będzie jednak widoczny. Koniecznie należy zadbać o prawidłowe czyszczenie i pielęgnację podłogi z drewna. Warto zainwestować w specjalistyczne preparaty do pielęgnacji konkretnego tworzywa.

To oczywiste, że innych preparatów używa się do czyszczenia podłogi drewnianej, a innych do podłogi z paneli czy też kamienia naturalnego. Piękna podłoga to taka, która jest czysta i utrzymana w dobrym stanie. Na podłogę warto odłożyć odpowiednie środki finansowe. Im większy mamy dom, tym wyższy będzie koszt ułożenia podłogi w poszczególnych pomieszczeniach.