Taśmy przenośnikowe do transporterów taśmowych różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem i materiałami, z których są wykonane. Konkretny profil taśmy, jej specyfikacja techniczna i sposób montażu to również bardzo istotne czynniki, które należy brać pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej dla naszego przedsiębiorstwa taśmy transportowej.
Funkcjonalność taśm modułowych
Bardzo popularnym rozwiązaniem dla większości linii produkcyjnych, które wykorzystują taśmy przenośnikowe ogólnego przeznaczenia jest stosowanie taśm dających możliwość łatwego odłączenia, wyczyszczenia lub wymiany poszczególnych segmentów. Taśmy modułowe produkowane są z tworzyw sztucznych lub bawełny. Ich wysoka funkcjonalność pozwala na bezproblemowe zdjęcie z przenośnika zarówno całej taśmy, jak i poszczególnych jej elementów. Dzięki temu sprzyjają one utrzymaniu czystości w zakładach produkcyjnych, zwłaszcza tych specjalizujących się w przemyśle spożywczym. Cechuje je wysoka trwałość i dobre parametry techniczne. W przypadku awarii bezproblemowo można wymienić pojedynczy segment w przeciwieństwie do innych rodzajów taśm, których usterka niesie ze sobą konieczność wymiany całej taśmy. To cecha, która wyróżnia taśmy modułowe na tle innych, ponieważ są dużo tańsze w eksploatacji. Taśmy tego typu mogą przenosić materiały o temperaturze od -70 do +155 stopni Celsjusza. Gwarantują niezawodną pracę w trudnych warunkach i oferują bardzo dużo wariantów profili i podziałek. Moduły spinane są poprzez system zatrzasków, dlatego ich montaż nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.
Przenośnikowe taśmy modularne mogą być stosowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością, a wraz z zakupem taśmy można również nabyć wszelkiego rodzaju akcesoria, takie jak ślizgi, zabieraki, koła zębate i ograniczniki boczne.