Zastosowanie kurtyn z folii pcv

Zamiarem każdego przedsiębiorcy jest dążenie do ograniczania kosztów produkcji i dobrego zarządzania swoją firmą. Można to osiągnąć w bardzo prosty, tani i funkcjonalny sposób. W przypadku hal magazynowych i produkcyjnych wystarczy dokonać separacji powierzchni przy użyciu powszechnie dostępnych kurtyn z pcv.

Wytrzymałe przegrody pcv

funkcjonalna kurtyna pcvTworzywo jakim jest PCV – polichlorek winylu doskonale nadaje się na budowanie z nich kurtyn przemysłowych. Dzięki właściwościom fizycznym i chemicznym kurtyna wykonana z pasów folii będzie stanowić doskonałą barierę izolacyjną oraz wyznaczy poszczególne sekcje w zakładzie pracy. Kurtyny z folii PCV są dobrą izolacją cieplną nie pozwalającą na ucieczkę energii cieplnej ze stref, a z drugiej strony chronią przed nagłymi nawiewami zimnego powietrza i skokami temperatury. Sprzyja to tworzeniu dobrych warunków pracy i oszczędności energii. Oprócz tego przegrody wykonane z pcv to bardzo dobra izolacja akustyczna chroniąca przed rozprzestrzenianiem się hałasu. Dobrze dobrana funkcjonalna kurtyna pcv spełnia również zadanie jako bariera chroniąca przed przenikaniem zanieczyszczeń stałych i gazowych w postaci oparów olejowych. Są one odporne na działanie większości kwasów i zasad oraz innych substancji chemicznych. Dla każdego konkretnego miejsca hali kurtyna jest projektowana i wykonywana indywidualnie co daje gwarancję jej dużej funkcjonalności. Kurtyny wykonywane są z pasów folii o różnej grubości i szerokości odpowiednio do żądanego stopnia izolacji. Kurtyny mogą być mocowane na stałe lub w formie rozsuwanej.

Kurtyny z folii pcv są ogromnie funkcjonalne. Oprócz wyznaczania i izolowania większych powierzchni używa się ich do wydzielenia stanowisk pracy. Otacza się nimi pojedyncze urządzenia oraz całe linie produkcyjne. Przegrody wykonane z folii odpornych na ogień i nieprzepuszczalnych dla promieniowania UV oraz IR stanowią doskonałą ochronę stanowisk spawalniczych.